Посольство України в Королівстві Нідерланди

, Київ 00:43

Делегація України взяла участь у 22-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї

28 листопада 2017, 11:29

З 27 листопада по 1 грудня 2017 року у Гаазі проходить 22-а сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення (далі - КХЗ). Участь у заході беруть делегації понад 190 держав-сторін КХЗ, представники низки міжнародних організацій, включаючи неурядові наукові інституції.

Програма роботи заходу передбачає розгляд широкого кола питань, пов’язаних з імплементацією рішень щодо знищення сирійської програми хімічної зброї, ліквідації запасів хімічної зброї держав, які є власниками хімічної зброї, забезпеченням ефективності верифікаційного режиму за КХЗ, розвитком міжнародного співробітництва в цілях зміцнення режиму, включаючи заходи з імплементації Конвенції на національному рівні.

У своїй роботі делегація України дотримується позиції щодо неприпустимості залишати без відповідної міжнародної реакції випадки застосування хімічної зброї та хімікатів в якості хімічної зброї в Сирії і необхідності притягнення до відповідальності всіх причетних до цих злочинів.

Увагу учасників Конференції буде також привернуто до ситуації в Україні, зокрема, щодо неможливості здійснення контролю за дотриманням положень КХЗ на тимчасово окупованих територіях на сході України.