Посольство України в Королівстві Нідерланди

, Київ 18:23

Політичні відносини між Україною та Нідерландами

Королівство Нідерланди визнало Україну разом з іншими державами Європейського Співтовариства 31 грудня 1991 р. Дипломатичні відносини було встановлено 1 квітня 1992р. шляхом обміну дипломатичними нотами. Посольство Королівства Нідерланди в Україні було відкрито восени 1992 р. Послом Нідерландів Робертом Серрі. Посольство України в державах Бенілюкс, у функції якого також входило представництво інтересів України в Нідерландах, було відкрито в Брюсселі влітку 1993 р. Послом України В.Василенком. Самостійне дипломатичне представництво України в Королівстві Нідерланди розпочало свою діяльність в Гаазі у 2002 р.

У березні 1996 р. відбувся перший офіційний візит до України Прем'єр-міністра Нідерландів В.Кока. Значний імпульс активному розвитку політичного діалогу між Україною та Нідерландами було надано візитами в Нідерланди: Президента України Л.Д.Кучми (грудень 1997 р. і липень 2004 р.) та в Україну: Прем’єр-міністра Нідерландів Я.П. Балкененде (квітень 2004 р. та січень 2005 р.).

В рамках діалогу високого рівня відбулися наступні зустрічі та візити:

 • 7-8 червня 2006 р. Президент України здійснив дводенний офіційний візит до Королівства Нідерланди. У ході візиту Президент зустрівся з Королевою Нідерландів , Прем`єр-міністром Нідерландів, керівниками і депутатами Сенату та Палати Представників Парламенту Королівства, представниками провідних компаній Нідерландів, викладачами і студентами Амстердамського університету, взяв участь у церемонії підписання спільних українсько-нідерландських документів.

 • 19 травня 2008 р. Віце-прем’єр-міністр, Міністр фінансів Нідерландів в рамках участі у щорічних зборах акціонерів ЄБРР в Києві зустрівся з Президентом України , Віце-прем’єр-міністром України та Міністром фінансів України.

 • 6-8 червня 2008 р. Віце-прем’єр-міністр України здійснив візит до Нідерландів.

 • 1-3 березня 2009 р. відбувся візит до Нідерландів Першого віце-прем’єр-міністра України на чолі української урядової делегації. В рамках візиту відбулись зустрічі з Віце-прем’єр-міністром Нідерландів, Міністром економіки, Міністром зовнішньої торгівлі та Міністром з європейських справ Нідерландів.

 • 7 травня 2009 р. відбулась зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Нідерландів в рамках Саміту „Східне партнерство” в Празі.

 • 5 жовтня 2009 р. відбулась зустріч Віце-прем’єр-міністрів України та Нідерландів у рамках участі у щорічних зборах МВФ та СБ у Туреччині.

 • 1 грудня 2010 р. відбулась зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Нідерландів в рамках саміту ОБСЄ в Астані.

 • 24 січня 2013 р., м. Давос – в присутності Президента України та Прем’єр-міністра Нідерландів підписано Угоду про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між компанією «Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V.», ТОВ «Надра Юзівська» та Урядом України.

 • 30 серпня 2014 р. м.Брюссель — відбулася зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Нідерландів в рамках проведення засідання Європейської Ради.

 • 3 вересня 2014 р. відбулася зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Нідерландів в рамках Уельського Саміту НАТО.

 • 21 січня 2015 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках 45-го Щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в м. Давос.

 • 12 лютого 2015 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках засідання Європейської Ради у Брюсселі.

 • 21 травня 2015 р. в рамках Ризького Саміту «Східного партнерства» відбулась коротка двостороння зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте у форматі тет-а-тет.

 • 29 вересня 2015 р. в рамках проведення 70-ї сесії ГА ООН відбулась зустріч Президента України П.О.Порошенка з главами делегацій Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів, які входять до Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН17. Нідерланди представляв Прем’єр-міністр М.Рютте.

 • 26-27 листопада 2015 р. відбувся візит Президента України П.О.Порошенка в Королівство Нідерланди. В рамках візиту Глава Української держави мав аудієнцію з Королем Нідерландів Віллємом-Александром, провів зустрічі з Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, Президентом Верхньої палати Парламенту Нідерландів А.Брукерс-Кноль, Головою Нижньої палати Парламенту Нідерландів А. ван Мільтенбург, депутатами провідних політичних партій Верхньої та Нижньої палат Парламенту Нідерландів.

 • В рамках візиту 27 листопада 2015 р. Президент Петро Порошенко провів зустріч у форматі робочого сніданку з керівництвом провідних компаній та фінансових інституцій Королівства Нідерланди, зокрема: «Shell», «Philips», «KPMG», «AEGON», «Fluor», «Royal Haskoning DHV», «Van Oord», «ING Group», «Rabobank», а також потужних бізнесових асоціацій – «Конфедерації промисловості та роботодавців Нідерландів», «PUM – старших експертів Нідерландів» та «Нідерландсько-української ради сприяння торгівлі».

  Того ж дня Глава Української держави виступив з «Європейською промовою» в Лейденському університеті за участі Президента Верхньої палати Парламенту, мера м.Лейден, провідних політиків та урядовців, а також представників професорського та студентського складу факультету міжнародного права Інституту Європи Лейденського університету.

 • 21 січня 2016 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках Щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в м. Давос.

 • 31 березня 2016 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках Саміту з питань ядерної безпеки у м.Вашингтон.

 • 23 травня 2016 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках Всесвітнього гуманітарного Саміту у м.Стамбул.

 • 9 липня 2016 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках Саміту НАТО у м.Варшава.

 • 19 січня 2017 р. - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Нідерландів М.Рютте в рамках Щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму в м. Давос.

Систематичним є обмін візитами глав зовнішньополітичних відомств України та Нідерландів й інших ЦОВВ:

 • 6-7 липня 2005 року відбувся візит Міністра закордонних справ Нідерландів в Україну.

 • 7-8 березня 2006 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України до Нідерландів.

 • 3-4 квітня 2012 року Міністр закордонних справ України відвідав з візитом Королівство Нідерланди. 

  В рамках візиту відбулись його зустрічі з Міністром закордонних справ Нідерландів, депутатами Нижньої палати Парламенту, членами Комітету у закордонних справах. Також Міністр відвідав штаб-квартири Організації із заборони хімічної зброї та Міжнародного кримінального суду.

 • 6-7 березня 2013 року Міністр закордонних справ України здійснив робочий візит до Королівства Нідерланди на запрошення Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) та Міністра закордонних справ Нідерландів. 

  Міністр закордонних справ України, як Діючий голова ОБСЄ, взяв участь у заходах з нагоди відзначення 20-ї річниці заснування інституту ВКНМ, які відбулись у м.Гаага. В рамках двосторонньої частини візиту до Королівства Нідерланди Міністр закордонних справ України провів зустрічі з Міністром закордонних справ Нідерландів, дипломатичним радником Прем’єр-міністра Нідерландів з європейських питань, а також численні зустрічі з представниками політичних сил в Парламенті Нідерландів.

 • 24-25 квітня 2013 року Міністр закордонних справ Нідерландів здійснив робочий візит в Україну у складі спільного візиту Глав зовнішньополітичних відомств Данії, Литви Нідерландів та Польщі.

  В рамках візиту відбулись зустрічі європейських міністрів з Президентом України, Міністром закордонних справ України, а також з депутатами Верховної Ради України та представникам громадських та неурядових організацій.

 • 12-13 вересня 2013 р. Прем’єр-міністр України здійснив робочий візит до Королівства Нідерланди на запрошення Прем’єр-міністра Нідерландів.

  У ході візиту Глава Уряду провів переговори з Прем’єр-міністром Нідерландів, Міністром зовнішньої торгівлі та розвитку співпраці Нідерландів, представниками нідерландських бізнесових кіл, зокрема, з керівництвом впливових компаній «Роял Дач Шелл», «Роял Філіпс Електронікс» та «Дамен Шип’ярдс Груп», а також із топ-менеджментом провідних підприємств агропромислового комплексу Нідерландів.

 • 4-5 грудня 2013 року відбувся візит Міністра закордонних справ Нідерландів в Україну з метою участі у Міністерському засіданні ОБСЄ. 

  В рамках візиту відбулась зустріч Прем’єр-міністра України з Міністром закордонних справ Нідерландів.

 • 9-10 березня 2014 року Міністр закордонних справ Нідерландів відвідав Україну у складі спільного візиту міністрів закордонних справ країн Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди та Люксембург), в рамках якого відбулися зустрічі міністрів з Головою Верховної Ради України, в.о. Президента України та в.о. Міністра закордонних справ України.

 • 19 липня 2014 р. Міністр закордонних справ Нідерландів відвідав Україну з робочим візитом.

 • 23-24 липня 2014 року Відбувся спільний з Міністром закордонних справ Австралії робочий візит Міністра закордонних справ Нідерландів в Україну.

  В рамках візиту, в присутності Президента України було підписано Меморандуму про взаєморозуміння між Міністром закордонних справ України та Міністром закордонних справ Королівства Нідерланди щодо розслідування авіаційної події щодо падіння цивільного літака Малайзійських авіаліній рейс МН17, що сталася 17 липня 2014 р.

  Візит засвідчив готовність сторін до подальшої конструктивної співпраці з Україною як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій. Зокрема, в рамках проведення експертної місії репатріації загиблих у катастрофі Боїнга Малайзійських авіаліній МН17 та проведення розслідування причин катастрофи.

 • 21 серпня 2014 р. Міністр закордонних справ Нідерландів відвідав Україну з робочим візитом. У ході візиту він зустрінеться з Віце-прем'єр-міністром України і Міністром закордонних справ України.
 • 7-8 листопада 2014 р. відбувся робочий візит Міністра закордонних справ Нідерландів в Україну Україну. На чолі нідерландської урядової делегації Глава МЗС Нідерландів відвідав Київ та Харків, де відбулися його зустрічі з Прем'єр-міністром України, Міністром закордонних справ, керівництвом Харківської ОДА.

 • 16-17 квітня 2015 р. відбувся робочий візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна в Нідерланди з метою участі у Міжнародній конференції з питань кіберпростору 2015 (м.Гаага).

 • 8-9 вересня 2015 р. відбувся візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в Нідерланди. В рамках візиту відбулась двостороння зустріч з Міністром закордонних справ Нідерландів Б.Кундерсом, а також зустрічі з в.о.Голови Міжнародного кримінального суду, Суддею Дж.Алуоч та Реєстратором МКС Х. фон Хебелом; Секретарем Міжнародного суду ООН Ф.Куврером та протокольна зустріч з Головою Міжнародного суду ООН, Суддею Р.Абрахамом.

 • 15 листопада 2015 р. відбулась зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ Нідерландів Б.Кундерсом в рамках робочого візиту в Нідерланди.

 • 23 листопада 2015 р. Міністр закордонних справ Нідерландів Б.Кундерс здійснив робочий візит в Україну у складі делегації Міністрів закордонних справ країн Бенілюкс. В рамках візиту відбулись зустрічі міністрів з Президентом, Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та Головою Верховної ради України.

 • 15-17 березня 2016 р. відбувся візит в Україну Міністра з питань зовнішньої торгівлі та розвитку Нідерландів Л.Плумен.

 • 21 березня 2016 р. відбувся візит в Нідерланди Міністра юстиції України П.Петренка.

 • 30 березня 2016 р. в м.Гаага відбувся українсько-нідерландський бізнес Форум, в якому взяли участь Міністр фінансів України Н.Яресько, Міністр аграрної політики та продовольства України О.М.Павленко.

 • 2-3 квітня 2016 р. відбувся візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в Нідерланди, в рамках якого відбулась зустріч з Міністром закордонних справ Нідерландів Б.Кундерсом.

 • 26 жовтня 2016 р. відбувся робочий візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна в Нідерланди, в ході якого пройшли його зустрічі з нідерландським колегою Бертом Кундерсом, Президентом Верхньої палати Парламенту Нідерландів Анкі Брукерс-Кноль, лідером партії та фракції у Нижній палаті Парламенту Нідерландів Християнсько-демократичний заклик (CDA) Сибрандом Бумою, депутатом Нижньої палати партії Демократи 66 (D66) Шурдом Шурдсмою.

Крім того, регулярно відбуваються зустрічі на рівні Міністрів закордонних справ в рамках міжнародних форумів та конференцій:

 • 26 вересня 2007 р. — в Нью-Йорку в рамках проведення 62-ї сесії ГА ООН;

 • 18 лютого 2008 р на полях засідання ради ЄС у Брюсселі

 • 22 вересня 2008 р. — у м.Нью-Йорк в рамках 63-ї сесії ГА ООН;

 • 1 грудня 2009 року — в рамках 17-го засідання Ради Міністрів ОБСЄ в м.Афіни.

 • 20 листопада 2010 р.— в рамках Саміту НАТО в м.Лісабоні.

 • 1 липня 2011 р. — під час конференції керівників зовнішньополітичних відомств держав-учасниць Спільноти Демократій

 • 5 грудня 2011 р— в м.Бонн відбулася зустріч Міністрів закордонних справ України та Нідерландів у рамках міжнародної конференції по Афганістану.

 • 6 грудня 2012 р. — в м. Дублін в рамках 19-го засідання Ради міністрів ОБСЄ;

 • 31 січня 2014 р., - під час Мюнхенської конференції з питань політики безпеки.

 • 4 вересня 2014 р. - в м.Ньюпорт, (Уельс) в рамках Уельського Саміту НАТО.

 • 3 грудня 2014р. - в м.Базель в рамках Міністерського засідання ОБСЄ.

 • 29 квітня 2015 р., м.Нью-Йорк, США в рамках участі у сегменті високого рівня Дев’ятої Конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Оглядова конференція ДНЯЗ).

 • 13 травня 2015 р. - на полях міністерських заходів НАТО у м.Анталья, Туреччина.

 • 29 липня 2015 р. у м. Нью-Йорк, США під час голосування в РБ ООН щодо Резолюції про створення Міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у катастрофі MH17.

 • 29 вересня 2015 р. в рамках проведення 70-ї сесії ГА ООН в Нью-Йорку у форматі круглого столу відбулась зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністрами закордонних справ Данії, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Словаччини, Швеції та Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення ЄС.

 • 17 січня 2016 р. - у м.Брюссель в рамках проведення засідання у форматі «Україна+друзі України в ЄС».

 • 23 травня 2016 р. - у м.Брюссель в рамках засідання міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн «Східного партнерства».

 • 8 липня 2016 р. - у м.Варшава в рамках Саміту НАТО.

 • 18 лютого 2017 р. - у м. Мюнхен на полях Мюнхенської конференції з безпеки.
 • 24 листопада 2017 р. - у м.Брюссель в рамках Саміту Східного партнерства. 

Важливого значення в контексті розвитку дружніх відносин має міжпарламентське співробітництво, в рамках якого регулярно відбуваються взаємні візити парламентарів двох країн, зокрема:

 • 28-31 березня 2014 р. заступник Міністра закордонних справ - керівник апарату зустрівся з членами нідерландської парламентської делегації на чолі із сенатором Ф.Ван Каппеном (Народна партія за свободу та демократію, VVD) в рамках візиту в Україну.

 • 9 липня 2014 р. відбувся візит в Україну депутата Нижньої палати Парламенту Нідерландів, речника у закордонних справах правлячої Народної партії за свободу та демократію (VVD) Х. Тен Бруке. В рамках візиту відбулись зустрічі нідерландського парламентаря з депутатами Верховної Ради України, а також з Першим заступником Міністра закордонних справ України.

 • 12 вересня 2014 р. в м.Осло (Норвегія) В рамках проведення Європейській конференції голів парламентів відбулась двостороння зустріч Голови Верховної Ради України з Президентом Сенату (Верхньої палати) Парламенту Нідерландів.

Протягом 2016 р. відбулись візити найвищого рівня у міжпарламентській сфері:

 • 2-3 березня 2016 р. відбувся візит Голови Верховної Ради України В.Д.Гройсмана в Нідерланди. В рамках візиту відбулись зустрічі з Головою Нижньої палати К.Аріб та Першим-віце-президентом Верхньої палати А.Х.Фліерманом, а також членами Комітету у закордонних справах Нижньої палати та Комітету у закордонних справах, оборони та розвитку Верхньої палати парламенту.

 • 15-17 червня 2016 р. відбувся офіційний візит Президента Верхньої палати Парламенту Нідерландів А.Брукерс-Кноль в Україну. В рамках візиту відбулись зустрічі Президента Сенату з Президентом України П.О.Порошенком, з Головою Верховної Ради України А.В.Парубієм, з Головою Комітету у закордонних справа ВРУ Г.М Гопко та членами Комітету, з Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Л.О.Ємцем, з Першим Віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.І.Кубівим та з Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним.

Нідерланди продовжують надавати технічну допомогу нашій країні, зокрема, у рамках програми МАТРА, спрямованій на сприяння становленню інститутів громадського суспільства в Україні, розширення та поглиблення соціальних та культурних зв’язків між Україною та Нідерландами, програми Уряд-Уряду (G2G), яка передбачає широкий спектр проектів у енергетичній, екологічній, фінансовій, митній сферах, в т.ч. у контексті вивчення та застосування відповідного досвіду ЄС та Нідерландів. На нинішньому етапі відзначається поступове скорочення технічної допомоги, яка надається Нідерландами Україні, з огляду на загальне зменшення обсягів зовнішньої технічної допомоги Нідерландів.

У квітні 2012 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між МЗС України та нідерландським Інститутом міжнародних відносин «Клінгендаль». Меморандум покликаний розвивати співпрацю у сфері обміну досвідом та підготовки українських фахівців, залучених до головування України в ОБСЄ в 2013 році. На виконання меморандуму у квітні 2012 р. в Інституті «Клінгендаль» (м.Гаага) було проведено п’ятиденний семінар, а в жовтні 2012 р. – в Києві відбувся одноденний семінар для українських фахівців, які залучені до головування України в ОБСЄ в 2013 році.