Посольство України в Королівстві Нідерланди

, Київ 18:53
Анонс Чт, 1 червня International Forum "Cosmetics Ukraine 2017"

Членство України у Виконавчій раді Організації із заборони хімічної зброї

Згідно з рішенням 16-ї щорічної сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї (далі - Конвенція), що проходила з 28 листопада по 2 грудня 2011 року у м.Гаага (Нідерланди), Україну в четвертий раз було обрано членом Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

До складу цього директивного органу ОЗХЗ входить 41 країна з 188 держав-членів Організації, які обираються Конференцією держав-учасниць Конвенції терміном на два роки.

Україна, як сторона Конвенції і держава-учасниця ОЗХЗ з листопада 1998 року, бере активну участь у роботі відповідних органів цієї міжнародної організації, виходячи з необхідності зміцнення глобальних режимів нерозповсюдження зброї масового знищення, розвитку і активізації міжнародного співробітництва на напрямі хімічного роззброєння, захисту національних інтересів у сфері хімічної науки та промисловості.

Членство України у Виконавчій раді ОЗХЗ передбачає участь української делегації в її поточних сесіях (у період з травня 2012 до травня 2014 рр.), які регулярно, чотири рази на рік, скликаються для розгляду актуальних питань хімічного роззброєння та діяльності у рамках Організації, розробки і ухвалення відповідних директивних рішень тощо.

Під час сесій Виконради розглядається широке коло питань, пов’язаних з оцінкою виконання Конвенції її державами-учасницями, в першу чергу, у контексті ліквідації задекларованої низкою країн хімічної зброї та колишніх об’єктів з її виробництва; аналізом впливу науково-технологічного розвитку на дію Конвенції та стан її імплементації на національних рівнях; перспективами подальшої універсалізації цього багатостороннього договору та розвитком міжнародного співробітництва у рамках ОЗХЗ, у т.ч. з метою протидії проявам ”хімічного” тероризму.

З 12 травня 2013 року відповідно до Правил процедури, Рада обрала шляхом аккламації Посла Україна д-ра Олександра Горіна, своїм новим Головою на строк повноважень, який закінчується 11 травня 2014.

Українська сторона докладає зусиль для реалізації пріоритетних для нашої країни напрямів співробітництва з ОЗХЗ, а саме:

  • співпраця в рамках Статті ХІ Конвенції, яка заохочує держави-учасниці Конвенції до розвитку взаємовигідного обміну науково-технологічною інформацією, і дає підґрунтя для реалізації спільних наукових і прикладних проектів (у т.ч. в галузі сільського господарства, фармацевтики, медицини тощо);
  • вплив на вирішення питань щодо ліквідації хімічної зброї, які можуть належати до інтересів України;
  • сприяння інспекційній діяльності ОЗХЗ, пов’язаної з проведенням перевірок об’єктів хімічної промисловості держав-учасниць Конвенції;
  • подальший розвиток співпраці за Статтею Х Конвенції, за якою кожна з держав її учасниць зобов’язується надавати допомогу та захист від хімічної зброї будь-якій іншій країні-стороні Конвенції.

Крім того, Україна під час свого членства у Виконраді ОЗХЗ протягом 2012-2014 рр. акцентуватиме увагу на необхідності активізації міжнародного співробітництва у сфері зміцнення безпеки об’єктів хімічної промисловості та ліквідації або утилізації запасів відпрацьованих та надлишкових запасів токсичних хімікатів.