Посольство України в Королівстві Нідерланди

, Київ 01:04

Українці в Нідерландах

Громадяни українського походження, які проживають на території Нідерландів, здебільшого належать до нової, т.зв. «економічної» хвилі імміграції. За неофіційними даними в Нідерландах перебуває близько 5 тисяч українців.

Місцями проживання українців є передусім великі міста Нідерландів (Амстердам, Роттердам, Гаага) та східна частина країни, зокрема провінція Оверейсел, а також міста-університетські центри (Утрехт, Лейден, Гронінген).

Нині відбувається процес становлення та самоідентифікації громади в мультикультурному середовищі Нідерландів. У 2007 році було зареєстровано об‘єднання «Української громади в Нідерландах / Oekraënse gemeenschap in Nederland». Головою об‘єднання обрано І.Кириченка.

В країні вже більше 10 років видається щоквартальний часопис нідерландською мовою «Журнал Україна/Oekraine Magazine», присвячений виключно українській тематиці.

У червні 2011 року було відкрито першу українську школу в м.Гаага. У суботньому навчальному закладі «Веселка» проводяться заняття з української мови, українознавства та культурно-мистецькі уроки.

На основі активу української школи у вересні 2011 р. було створено та офіційно зареєстровано фундацію «Ukraine Culturalis» на чолі з директором школи Т.Площанським. Зазначена фундація є другою офіційно зареєстрованою організацією української діаспори в Нідерландах. Окрім забезпечення функціонування школи зазначеною фундацією планується проводити культурні заході для української громади Нідерландів.

Від 60% до 70 % прихожан Православної церкви МП в м. Роттердам та м. Гаага складають вихідці з України.