Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Питання-відповіді (FAQ)
Опубліковано 06 листопада 2014 року о 18:15

ПИТАННЯ ЩОДО ВИХОДУ З ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

Увага!

Клопотання щодо виходу з громадянства України приймаються лише від осіб, які є такими, що постійно проживають за кордоном та свого часу оформлювали процедуру виїзду або залишення на постійне місце проживання за кордоном через територіальні підрозділи Державної міграційної служби України або через Посольство України.

Якщо громадянин не оформлював вказану процедуру, він вважається таким, що постійно проживає/зареєстрований в Україні.

Таким чином, до моменту подачі клопотання про вихід з громадянства України необхідно започаткувати та завершити процедуру залишення на ПМП за кордоном.

 • Якщо я виходжу з громадянства разом з неповнолітньою дитиною, для неї потрібно заповнювати окрему заяву?

Дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до Вашої заяви-анкети.Окрема заява на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків. Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства України.

 • Скільки коштує вихід з громадянства України для дитини?

Консульський збір за оформлення клопотання про вихід з громадянства України справляється за кожне клопотання, незалежно від віку особи у клопотанні та кількості дітей, з якими заявник виходить з громадянства:


  • якщо дитина віком до 14 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків, стягується лише консульський збір за розгляд заяви-анкети. Окремий збір за дитину не справляється;
  • якщо дитина віком від 14 до 18 років виходить з громадянства України разом з одним з батьків або окремо за їхнім клопотанням, стягується консульський збір за розгляд заяви-анкети та збір за нотаріальне засвідчення консулом заяви дитини про згоду на вихід з громадянства.

 • Якщо моя дитина набула громадянство Нідерландів, чи зберігається її громадянство України?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни.

ПИТАННЯ ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ

 • Чи оформлювати постійне місце проживання, якщо я маю посвідку на проживання на території Нідерландів і вже тривалий час проживаю тут?

Посвідка на проживання, видана компетентними органами Нідерландів, свідчить про те, що нідерландською стороною Вам надано дозвіл легального перебування в країні. Водночас Ви, відповідно до законодавства України, вважаєтесь таким громадянином України, який зареєстрований на території України і тому Вам необхідно оформити дозвіл компетентних органів України на постійне проживання на території іншої країни. Зазначену процедуру Ви можете здійснити як через Посольство України в Нідерландах, так і самостійно, подавши документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби в Україні.

ПАСПОРТНІ ПИТАННЯ

 • Я вийшла заміж на території Нідерландів та змінила прізвище. На даний час я зареєстрована в Україні, але перебуваю на території Нідерландів і хочу оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Яким чином я це можу зробити через Посольство України?

Громадяни України, які тимчасово перебувають на території Нідерландів (підтвердженням тимчасового перебування не території Нідерландів є наявність паспорта громадянина України, т.зв. «внутрішнього паспорта»)  та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання такими громадянами паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого в Україні на нове ім`я.

 • В мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Я не хочу оформлювати новий, а хочу продовжити строк дії старого паспорта. Як це можна зробити?

Відповідно до статті 4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" в редакції від 14 липня 2016 р., з 1 жовтня 2016 р. Консульський відділ Посольства ПРИПИНИВ продовження терміну дії паспортів для виїзду за кордон.

Натомість, запрошуємо заявників, термін дії паспортів яких завершується, звертатися до Посольства для оформлення нового паспорта.

 • Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті (проїзному документі дитини) є дійсна іноземна віза/візи. Чи можна залишити старий паспорт (проїзний документ дитини) після оформлення нового?

Громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів.  Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви маєте право залишити його собі, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 • Чи може Посольство оформити проїзний документ дитини?

Проїзні документи дитини Посольством не оформлюються.  Зазначений вид проїзних документів оформлюється територіальними органами Державної міграційної служби України за місцем реєстрації дитини в Україні.

Водночас, Посольство приймає документи для оформлення дітям закордонних паспортів (у разі необхідності самостійного виїзду дітей за кордон).

ПИТАННЯ НОТАРІАТУ

 • Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині проїзного документу дитини/ закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві.

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства, мати при собі дійсний закордонний паспорт, надати копію свідоцтва про народження дитини та повідомити інформацію про особу (ПІБ, дата, народження, дані закордонного паспорта), яка супроводжуватиме дитину.

РЕЄСТРАЦІЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ ЗА НАРОДЖЕННЯМ

 • Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася в Королівстві Нідерланди?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 1-3 робочих днів з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 року, особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

У разі внесення до закордонного паспорта відомостей про дитину, стягується консульський збір у розмірі 54 Євро (нетермінове оформлення; термінове – 108 Євро).

ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 • Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Консульський прийом з 12 травня ц.р. проходить за попереднім записом.

 • Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується безпосередньо в приміщенні консульського відділу при поданні документів за допомогою платіжного терміналу.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не здійснюється.

ПИТАННЯ, ЯКІ НЕ НАЛЕЖАТЬ ДО КОМПЕТЕНЦІЇ КОНСУЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КОРОЛІВСТВІ НІДЕРЛАНДИ

Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від вiдповiдальностi.

Також консульські установи та посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства та оформлення паспорта України для виїзду за кордон.

Оперативному вирішенню підлягають тількі ті консульські послуги, які здійснюються безпосередньо в консульському підрозділі.

Крім того, не належіть до компетенції консульського відділу:


  • вклеювання фотокарток до «внутрішніх» паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку;
  • надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Нідерландів; оформлення запрошень громадянам України для в’їзду до Нідерландів тощо.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux