• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Питання-відповіді (FAQ)
Опубліковано 06 липня 2020 року о 16:10

Поширені запитання / FAQ

 

Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

1.      Коли відбувається прийом громадян? Чи потрібно  заздалегідь призначати  зустріч (співбесіду) з  консулом?

Так, потрібно. Запис на прийом здійснюється за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/


2.      Де можна звернутися  за візою в Україну? 

До Візового центру України в м. Гаага в "VF  Worldwide Holding Ltd" (https://www.vfsglobal.com/Ukraine/Netherlands/ ) за адресою Parkstraat 99

Лише остаточне рішення про оформлення чи відмову в оформленні віз приймається, як і раніше, консульським працівником  Посольства України у Королівстві Нідерланди.


3.      Мені треба потрапити  на прийом громадян з  нотаріальних питань.  Як завчасно підготуватися?


 1. Здійснити запис на вчинення нотаріальних дій за посиланням https://netherlands.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumentai-ta-notarialni-diyi/notarialni-diyi/poperednij-zapis-dlya-vchinennya-notarialnih-dij
 2. Підготувати проект документу, узгоджений з  органом нотаріату/державної влади в Україні, який прийматиме до роботи оформлений дипустановою нотаріальний  документ. 
 3. Заповнити необхідні формуляри (заява для видачі довіреності, заява для засвідчення справжності підпису,  заява-згода батька/матері/законного представника на перетин кордону неповнолітньою особою віком до 16 років).
 4. Долучити копії внутрішнього паспорта/паспортів довіреної особи/осіб, копії  ідентифікаційних номерів довірителя та довіреної особи, копії правовстановлюючих документів тощо.  Особа довірителя ідентифікується за діючим закордонним/внутрішнім паспортом. 
 5. Весь пакетів документів необхідно надіслати ел. поштою за адресою: consul_nl@mfa.gov.uaта подати під час прийому  заповнені заяви та проект підготовленого документу (у наявності) на флеш-носії.

 

Додатково алгоритм дій можна знайти за посиланням:  https://netherlands.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumentai-ta-notarialni-diyi/notarialni-diyi

 

4.      Чи можна сплатити консульський збір за  вчинення консульських  послуг безпосередньо в посольстві? 

Так.

Відвідувачами дипустанови оплата збору за вчинення консульських дій здійснюється з використанням  єдиного в приміщенні для ведення прийому громадян POS терміналу.

 

5.    Чи можу  я оформити паспорт громадянина України  для виїзду за кордон?

 

Так. В консульській службі Посольства України ви маєте можливість:

 1. оформити паспорт вперше;
 2. оформити паспорт замість втраченого або викраденого;
 3. Обміняти паспорт у разі:

зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;

виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;

закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон;

непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання.

Детальну інформацію ви можете знайти за посиланням

6.      Я втратив свій закордонний паспорт  за кордоном і маю бажання повернутися в  Україну. Яким чином я  можу це зробити?

Перш за все необхідно оформити посвідчення особи на повернення в Україну, що підтверджує  громадянство України та  дає право на в’їзд в Україну.

Посвідчення оформляється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує  громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд  в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з  України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України  та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Список документів ви можете знайти за посиланням.

7.      Мені треба зареєструвати акт цивільного стану про  народження/одруження  в Нідерландах. Куди  мені звернутися?

Необхідно звернутись до відділів РАЦСу у муніципалітетах Нідерландів (Gemeente) та отримати підтверджуючі документи, на  яких в подальшому мають бути проставлені штампи «Апостиль» в місцевому суді (Rechtbank) у Нідерландах.

Також такі  документи перекладаються українською мовою у присяжного перекладача (список може бути Вами отриманий у  муніципалітеті або у Посольстві України в Нідерландах. Отримані Вами документи визнаються в Україні.

8.      Якщо я оформляю  вихід з громадянства  України разом з  неповнолітньою дитиною, для неї потрібно заповнювати  окрему заяву?

Ні, дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до Вашої заяви анкети.

9.      Чи потрібно оформлювати переклад  нідерландського паспорта для процедури?

Копія першої сторінки (розвороту) паспорта підданого Нідерландів (іншої іноземної держави) засвідчується нотаріально,  на ній проставляється штамп Апостиль у суді (Rechtbank) та перекладається у авторизованого (присяжного) перекладача з  голландської мови! Прохання наголосити перекладачу, що необхідно оформити 4 засвідчені переклади Вашого паспорта  Нідерландів!

10.  Чи важливо перекладати сам штамп Апостиль?

Так, це необхідно для належного оформлення документів у справі для подальшого їх розгляду компетентними органами  України

11.  Якщо моя дитина набула громадянство  Нідерландів, чи зберігається її громадянство України?

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До  18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться  визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни.

12.  Чи можна у Генконсульстві оформити згоду на виїзд неповнолітньої дитини за межі України?

Так, можна оформити. Згідно з законодавством України, якщо дитина не досягла 16-річного віку, виїзд за межі України здійснюється за нотаріально посвідченою згодою того з батьків, який відсутній у пункті пропуску, або обох батьків, якщо дитина виїжджає у супроводі інших осіб.

13.   Чи можна вписати дані дитини до закордонного паспорта?

Ні, незалежно від віку дитини необхідно звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення дитині окремого паспорта.

14.  Я мешкаю у віддаленому місці на  півночі/півдні Нідерландів та бажаю  отримати консульську  послугу на виїзді. Чи  проводиться консулом  дистанційна робота з  громадянами України?

Так. Виїзні консульські обслуговування здійснюються щоквартально у місцях компактного проживання громадян України у  віддалених регіонах країни перебування (мм. Гронінген/Ейндховен/Хенгело). (https://www.facebook.com/OekrainersInNederland/). Анонси  щодо ВКО публікуються завчасно на ФБ-сторінці КВ ПУ в Нідерландах - www.facebook.com/Consulaat

 15.  Я хочу оформити новий закордонний  паспорт, але в моєму  старому паспорті є дійсна іноземна віза/візи. Чи можна  залишити старий паспорт після оформлення нового?

Громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох закордонних паспортів. Якщо у Вас є лише один  ПГУВК, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здачі при отриманні нового паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви маєте право  залишити його собі, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

 

 

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux