• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Умови в’їзду в Королівство Нідерланди в умовах пандемії COVID-19
Опубліковано 19 червня 2021 року о 12:00

Станом на 06.10.2021

Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?

 

Наразі Україна належить до переліку так званих «безпечних країн», що означає що для в’їзду до Нідерландів достатньо сертифікату про вакцинацію чи негативного тесту, а також заповненої Health Declaration якщо особа прибуває літаком. Сертифікати вакцинації згенеровані в додатку Дія визнаються Нідерландами, отже вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.

 

Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?

 

Так, паперові сертифікати з порталу Дія (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду. Якщо особа прибуває літаком, необхідно також заповнити Health Declaration.

 

Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем?

 

Жовтий сертифікат не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну.

 

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії?

 

Ні, у випадку відсутності доказу вакцинації, в’їзд дозволяється на підставі ПЛР тесту зробленого не більш ніж за 48 годин, а не 72. Результати ПЛР тесту є дійсним якщо на документі (паперовому чи цифровому) вказані наступні дані:

 • Тип тесту
 • Результат тесту
 • Ім'я та прізвище, зазначені в паспорті або в посвідченні особи
 • Дата та час тестування
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка)

 

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?

 

Так, якщо тест зроблено не більш як за 48 годин і він відповідає вищевказаним вимогам

 

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

 

Ні, у випадку відсутності доказу вакцинації, в’їзд дозволяється на підставі антиген-тесту зробленого не більш ніж за 24 годин, а не 48.

 

Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?

 

Ні, це не є обов’язковим, однак уряд Нідерландів закликає зробити тест після прибуття.

Станом на 06.10.2021 Україна належить до переліку так званих «безпечних країн» (safe-country list), що означає що для в’їзду до Нідерландів достатньо дійсного сертифікату про вакцинацію чи негативного тесту, а також заповненої Health Declaration (https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/20/covid-19-and-flying-health-declaration-form) якщо особа прибуває повітряним транспортом.


Сертифікати вакцинації, згенеровані в застосунку «Дія», визнаються Нідерландами, та вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.


Паперові сертифікати з порталу «Дія» (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду до Нідерландів.


Жовтий сертифікат (тзв. Yellow Vaccination Book) не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну. Детальніше про це на сторінці: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/covid-certificate/proof-of-vaccination?fbclid=IwAR3QYuDYodAnbG1DanVqNeNYrsXGqNf2HyywsZsDZA94u848Xi0-Umqts9k.


У випадку відсутності доказу про вакцинацію можна використати негативний тест на коронавірус. Скористатись можна наступними тестами:

 • ПЛР тестом, зробленим не більш ніж за 48 годин до вильоту.

Результати ПЛР тесту є дійсними, якщо на документі (паперовому чи цифровому), зазначені наступні дані:

 • Тип тесту;
 • Результат тесту;
 • Ім'я та прізвище, чітко вказані в паспорті або в посвідченні особи;
 • Дата та час тестування;
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка);

 • Антиген-тестом, зробленим не більш ніж за 24 години до вильоту.


Прикордонною службою Нідерландів застосовуються й інші базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони.


Режим в’їзду - безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.


Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19.


Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу.


Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.


З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry/from-outside-the-eu

Наступна інформація стосується осіб, які:


 • бажають здійснити транзит авіасполученням через Королівство Нідерланди;
 • мандрують авто чи мототранспортом транзитом через територію Королівства Нідерланди і перебуватимуть в Нідерландах не більше 12 годин.


Ви можете здійснювати транзит у Нідерландах, лише за умов:


 • Ви подорожуєте з країни, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (нідерландський List of safe countries/regions), де ризик зараження COVID-19 низький. Станом на 06.10.2021 Україна належить до списку безпечних країн. Безпосередньо перед початком подорожі актуальний список т.зв. безпечних країн потрібно перевірити за посиланням: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry/from-outside-the-eu


            або


 • У Вас наявне підтвердження повного курсу вакцинації.


Транзит авіасполученням

За умови здійснення транзиту через Нідерланди з України (що наразі належить до списку безпечних країн), Вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди. Ви повинні заповнити декларацію про стан здоров’я (Health Declaration form - https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/20/covid-19-and-flying-health-declaration-form)) та надавати її за запитом під час подорожі. Деякі авіакомпанії дозволяють заповнювати цю декларацію про стан здоров’я в цифровому вигляді під час реєстрації.

 

Якщо Ви подорожуєте до країни, що НЕ ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, авіа-транзитом через Королівство Нідерланди


Ви повинні надати підтвердження того, що Ви маєте квиток на рейс до країни за межами Шенгенської зони. Рейс повинен відбутися протягом 48 годин після Вашого прибуття до Нідерландів. У цей період Ви не повинні залишати міжнародну транзитну зону аеропорту. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.


Ви подорожуєте до країни, що ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, транзитом авіасполученням через Королівство Нідерланди


Ви повинні надати підтвердження того, що маєте право на в’їзд до відповідної країни ЄС/країну Шенгенської угоди, тобто задовольняєте всі умови в’їзду для громадян країни, до громадянства якої Ви належите.


Для громадян України, що мають біометричний паспорт, також висуваються додаткові базові вимоги Шенгенської зони, такі як  страховий поліс, підтвердження оплати готелю на весь період перебування та наявність достатніх коштів для перебування в країні, тощо (умови в’їзду до країни Вашого призначення потрібно перевіряти заздалегідь на відповідних офіційних ресурсах країни призначення подорожі).


Наземний транзит


За умови здійснення транзиту через територію Королівства Нідерланди на автомобілі або мотоциклі з країни ЄС, Вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди, за умов:


 • що Ви перебуватимете в Нідерландах менше 12 годин,


або


 • Ви подорожуватимете до Нідерландів після перебування у країні, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (т.з. list of safe countries/regions)


або


 • Ви перебували менше 12 годин у країні, що була визнана Нідерландами як країна із ризиком або із дуже високим ризиком. За цей час ви зробили лише короткі необхідні зупинки нанального  характеру.


Зверніть увагу, що ці правила не застосовуються, якщо Ви в’їжджаєте до Нідерландів комерційним транспортом (наприклад, літаком, поромом чи автобусом), і продовжуєте подорож на автомобілі або мотоциклі. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.

Починаючи з 25 вересня 2021 року, у Нідерландах застосовується система вхідних перепусток Covid-19. Відтак, кожна особа, якій виповнилося повних 13 років, перед входом до закладів громадського харчування, місць проведення культурних заходів та спортивних подій, має продемонструвати відповідний QR-код (осіб від 14 років і старше можуть також запитати подати для огляду дійсне посвідчення особи). Дійсний QR може бути отриманий на трьох підставах:

 • повного курсу вакцинації від коронавірусу вакцинами затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров’я(ВООЗ)/Європейською медичною агенцією (ЄМА);
 • одужання після коронавірусу, за умови тестування у GGD (Муніципальній службі охорони здоров’я) або альтернативному органі в країні-члені ЄС, принаймні за 11 днів і не більше 180 днів);
 • негативний результат тесту на відповідний вірус, зроблений в Нідерландах не довше ніж за 24 години до входу. 

Місця, де вимагається QR-код для отримання дозволу для входу:

• ресторани, кафе та бари (за винятком продажу їжі та напоїв “to go” та терас ресторанів);

• казино;

• події, такі як фестивалі;

• ділові заходи, такі як професійні виставки;

• професійні спортивні заходи;

• культурні місця, такі як театри, кінотеатри та концертні зали.

Шляхи отримання дійсного QR-коду:

Повна вакцинація

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в рамках національної програми вакцинації Нідерландів, можуть отримати QR-код:
 • Через DigiD: QR -код можна створити за допомогою застосунку CoronaCheck або на веб-сайті CoronaCheck: https://coronacheck.nl/en/print/vaccinatie-ophalen;
 • У разі відсутності DigiD: особи, зареєстровані в системі Probas, можуть подати заявку на отримання сертифікату щеплення за окремою процедурою в GGD Haaglanden. Сертифікат, що отримується за такою процедурою міститиме дійсний QR -код.
 • QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури, можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.
 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в інших країнах-учасницях ЄС, можуть отримати QR-код:
 • Звернувшись до компетентних органів країни-учасниці ЄС для отримання свідоцтва вакцинації. Усі свідоцтва вакцинації, що були видані у межах ЄС містять дійсний QR-код, що зчитується і визнається в інших країнах-учасницях ЄС.
 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в країнах поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), вакциною, що була схвалена ЄМА, або вакциною, що затверджена у Списку ВООЗ  щодо вакцин для екстреного використання:
 • Особи, зареєстровані в Probas та інші жителі Нідерландів, можуть отримати свідоцтво про щеплення, записавшись на прийом до GGD в м. Утрехт. Сертифікат, який вони отримають, міститиме дійсний QR-код. QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.
 • Нерезиденти Нідерландів наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації. Натомість вони можуть отримати дійсний QR-код за допомогою тестування на COVID-19.
 • Особи, повністю вакциновані вакциною, яка не була схвалена ЄМА та не входить до списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації, натомість можуть отримати дійсний QR-код, пройшовши тестування на COVID-19.

Негативний результат тестування

 • Запис на тест на COVID-19 можна запланувати онлайн, перейшовши за посиланням на веб-сайт www.testenvooraccess.org.
 • Негативний результат тесту можна перетворити на дійсний QR-код у програмі CoronaCheck.
 • DigiD не потрібен.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеної хвороби Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Свідоцтво про одужання

 • Органи Нідерландів надають свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19 лише особам, які пройшли тестування в Нідерландському GGD. Сертифікати одужання можуть видаватися лише особам, які мають DigiD.
 •  Сертифікат, виданий іншою державою-учасницею ЄС, що містить QR-код, визнається в Нідерландах.
 •  Свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Не потрібен QR-код для входу до музеїв, зоопарків та заповідників, парків розваг, за винятком місць громадського харчування в таких місцях.

Всі інші підтвердження вакцинації або одужання, на яких відсутній QR-код (включаючи фізичні папери без QR-коду) або ПЛР-тести (наприклад, сертифікат зроблений в країні відправлення для в’їзду до Нідерландів), не надають право входу до вищезгаданих місць. Зробити тест для отримання QR-коду для застосунку CoronaCheck можна безкоштовно, зробивши безкоштовний тест в нідерландській лабораторії, зареєструвавшись заздалегідь на урядовому порталі за посиланням: www.testenvooraccess.org. Із собою потрібно мати дійсне посвідчення особи.

Станом на 06.10.2021 р. у Королівстві Нідерланди визнаються усі вакцини, які належать до списку визнаних ВООЗ/ЄМА вакцин, що використовуються в Україні (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux