• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Умови в’їзду в Королівство Нідерланди в умовах пандемії COVID-19
Опубліковано 19 червня 2021 року о 12:00

Відповідно до оцінки уряду Королівства Нідерланди, станом на 16.12.2021 Україна належить до переліку так званих «територій високого ризику» (high risk area). На підставі цієї оцінки та відповідного законодавства Нідерландів, зокрема закону про громадське здоров'я (Wet publieke gezondheid), для осіб що прибувають до Нідерландів з України діють умови в’їзду викладені на цій сторінці. Найактуальнішу інформацію щодо умов в'їзду можна знайти на вебсайті уряду Нідерландів (англійською): https://www.government.nl/topics/c/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry. Окрім того, ви можете перевірити які вимоги застосовуються до вас та вашої мандрівки на сайті: https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/en

Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку «Дія»?

Наразі Україна належить до переліку так званих «територій дуже високої небезпеки», що означає що для в’їзду до Нідерландів необхідно мати сертифікат про вакцинацію та негативний тест, а також заповнені відповідні формуляри. Сертифікати вакцинації згенеровані в додатку Дія визнаються Нідерландами, отже вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.

Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу «Дія» (з QR code)?

Так, за наявності негативного результату тесту на COVID-19, паперові сертифікати з порталу Дія (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду. 

Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем?

Жовтий сертифікат не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну. 

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії?

Ні, у випадку наявності доказу вакцинації, в’їзд дозволяється на підставі ПЛР тесту зробленого не більш ніж за 48 годин, а не 72. Результати ПЛР тесту є дійсним якщо на документі (паперовому чи цифровому) вказані наступні дані:

- Тип тесту

- Результат тесту

- Ім`я та прізвище, зазначені в паспорті або в посвідченні особи

- Дата та час тестування

- Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка)

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліку?

Так, за наявності доказу вакцинації і якщо тест зроблено не більш як за 48 годин і він відповідає вищевказаним вимогам

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

Ні, у випадку наявності доказу вакцинації, в’їзд дозволяється на підставі антиген-тесту зробленого не більш ніж за 24 годин, а не 48.

Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?

Ні, це не є обов’язковим, однак уряд Нідерландів закликає зробити тест після прибуття

Станом на 16.12.2021 Україна належить до переліку так званих «територій високого ризику» (high-risk area), що означає що для в’їзду до Нідерландів діють наступні вимоги:

Для осіб які в’їжджають на територію ЄС із країн що належать до переліку так званих «територій високого ризику» діє заборона на в’їзд до ЄС. Виключення існують для осіб які є повністю вакцинованими, або тих чия подорож підпадає під наступні виключення:

Громадяни які є повністю вакцинованими від COVID-19

Якщо ви проживаєте в країні, яка не входить до списку безпечних країн і є повністю вакциновані, ви можете бути звільнені від заборони на в'їзд до ЄС. Ви можете в’їхати до Нідерландів, якщо у вас є доказ вакцинації, що свідчить про те, що ви були повністю вакциновані вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Вам потрібно буде показати наступні документи співробітникам прикордонної служби Нідерландів:

- заповнену Декларацію про вакцинацію від COVID-19 (https://bit.ly/vaccine_declaration);

- доказ вакцинації, визнаний Нідерландами;

- негативний тест на COVID-19

- підтвердження вашого зворотного рейсу;

- візу (за необхідністю)

Цю декларацію мають заповнити усі мандрівники віком від 12 років, які прибувають із поза меж Шенгенської зони. Діти віком до 18 років, які подорожують з вакцинованими батьками або законними опікунами, звільняються від цієї вимоги, але вони повинні показати негативний результат тесту на COVID-19.

Сертифікати вакцинації, згенеровані в застосунку «Дія», визнаються Нідерландами, та вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.

Паперові сертифікати з порталу «Дія» (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду до Нідерландів.

Жовтий сертифікат (тзв. Yellow Vaccination Book) не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну.


Громадянство чи дозвіл на проживання в ЄС чи країні Шенгенської зони

Ви можете бути звільнені від заборони на в'їзд до ЄС за умови наявності у вас громадянства чи дозволу на проживання в одній із країн ЄС чи Шенгенської зони.

Зверніть увагу: за умови наявності у вас дозволу на проживання в Нідерландах, члени вашої родини які мають біометричний паспорт для виїзду за кордон та відповідають загальним шенгенським вимогам, можуть подорожувати до Нідерландів, якщо вони перетинають кордон разом із вами.


Виключні сімейні обставини

До виключних сімейних обставин в’їзду до Нідерландів зокрема належать:

 • Відвідини тяжко чи невиліковно хворого родича чи його похоронів (якщо особа є батьком, матір’ю, сином, донькою, дідусем, бабусею, сестрою чи братом). 

В цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/declaration_exemption

 • В’їзд до Нідерландів, щоб бути зі своїм законним партнером під час пологів. 

Якщо ви не перебуваєте у законному шлюбі, ви повинні визнати батьківство майбутньої дитини. Ви також повинні мати можливість довести за допомогою листа від гінеколога або акушера, що ваша партнерка вагітна більше 34 тижнів.

 • Відвідування онуків чи правнуків. 

З 16 вересня 2021 року всі пра-/бабусі та пра-/дідусі, які відвідують онуків чи правнуків віком до 18 років, звільнені від заборони на в’їзд до ЄС. В цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/onuky

 • Ви розлучена/-ий мати чи батько з країни, що не належить до ЄС, і хочете відвідати свою дитину, яка проживає в Нідерландах. 

В цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/divorced_parent

 • Транзит

Якщо ви мандруєте до країни яка не належить до ЄС чи Шенгенської зони, ви повинні мати змогу довести, що ви маєте квиток на рейс із Нідерландів. Ваш рейс повинен вилетіти протягом 48 годин після вашого прибуття в аеропорт, протягом періоду транзиту ви не маєте права покидати транзитну зону аеропорту. Якщо ви мандруєте до країни яка належить до ЄС чи Шенгенської зони, ви повинні мати змогу довести, що маєте законні підстави для в’їзду в країну призначення.

Негативний тест на COVID-19

Якщо ви подорожуєте з-за меж ЄС, вам необхідно мати з собою негативний тест на коронавірус. Скористатись можна наступними тестами:

 • ПЛР тестом, зробленим не більш ніж за 48 годин до вильоту.

Результати ПЛР тесту є дійсними, якщо на документі (паперовому чи цифровому),

зазначені наступні дані:

 • Тип тесту;
 • Результат тесту;
 • Ім'я та прізвище, чітко вказані в паспорті або в посвідченні особи;
 • Дата та час тестування;
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка);


 • Антиген-тестом, зробленим не більш ніж за 24 години до вильоту.


Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/328aQO4). Ця вимога поширюється на всіх мандрівників від 13 років і старше.


Рекомендація щодо тестування

Уряд Нідерландів закликає всіх осіб (в тому числі вакцинованих) що прибувають до країни, зробити тест на COVID-19 після прибуття. Цей заклик не є обов’язковим, а є рекомендацією.


Базові базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони

Прикордонною службою Нідерландів застосовуються й інші базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони.

Режим в’їзду - безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19. Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу. Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/entry_nl

Наступна інформація стосується осіб, які:

 • бажають здійснити транзит авіасполученням через Королівство Нідерланди;
 • мандрують авто чи мототранспортом транзитом через територію Королівства Нідерланди і перебуватимуть в Нідерландах не більше 12 годин.


Ви можете здійснювати транзит у Нідерландах, лише за умов:

Ви подорожуєте з країни, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (нідерландський List of safe countries/regions), де ризик зараження COVID-19 низький. Станом на 16.12.2021 Україна належить до списку “територій високого ризику”.

або

У Вас наявне підтвердження повного курсу вакцинації.

або

Ваша подорож підпадає під наступні виключення:

Якщо Ви подорожуєте до країни, що НЕ ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, авіатранзитом через Королівство Нідерланди.

Ви повинні надати підтвердження того, що Ви маєте квиток на рейс до країни за межами Шенгенської зони. Рейс повинен відбутися протягом 48 годин після Вашого прибуття до Нідерландів. У цей період Ви не повинні залишати міжнародну транзитну зону аеропорту. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.


Якщо Ви подорожуєте до країни, що ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, транзитом авіасполученням через Королівство Нідерланди

Ви повинні надати підтвердження того, що маєте право на в’їзд до відповідної країни ЄС/країну Шенгенської угоди, тобто задовольняєте всі умови в’їзду для громадян країни, до громадянства якої Ви належите.


Транзит авіасполученням

За умови здійснення транзиту через Нідерланди, вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди. Ви повинні заповнити декларацію про стан здоров’я (Health Declaration form – https://bit.ly/328aQO4) та надавати її за запитом під час подорожі. Деякі авіакомпанії дозволяють заповнювати цю декларацію про стан здоров’я в цифровому вигляді під час реєстрації.

Для громадян України, що мають біометричний паспорт, також висуваються додаткові базові вимоги Шенгенської зони, такі як страховий поліс, підтвердження оплати готелю на весь період перебування та наявність достатніх коштів для перебування в країні, тощо (умови в’їзду до країни Вашого призначення потрібно перевіряти заздалегідь на відповідних офіційних ресурсах країни призначення подорожі).


Наземний транзит

За умови здійснення транзиту через територію Королівства Нідерланди на автомобілі або мотоциклі з країни ЄС, Вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди, за умов:

що Ви перебуватимете в Нідерландах менше 12 годин,

або

Ви подорожуватимете до Нідерландів після перебування у країні, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (т.з. list of safe countries/regions)

або

Ви перебували менше 12 годин у країні, що була визнана Нідерландами як країна із ризиком або із дуже високим ризиком. За цей час ви зробили лише короткі необхідні зупинки нагального характеру.


Зверніть увагу, що ці правила не застосовуються, якщо Ви в’їжджаєте до Нідерландів комерційним транспортом (наприклад, літаком, поромом чи автобусом), і продовжуєте подорож на автомобілі або мотоциклі. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.


З останніми оновленнями щодо порядку транзиту ви можете ознайомитись на сайті: https://bit.ly/transit_nl

Починаючи з 25 вересня 2021 року, у Нідерландах застосовується система вхідних перепусток Covid-19. Відтак, кожна особа, якій виповнилося повних 13 років, перед входом до закладів громадського харчування, місць проведення культурних заходів та спортивних подій, має продемонструвати відповідний QR-код (осіб від 14 років і старше можуть також запитати подати для огляду дійсне посвідчення особи). Дійсний QR може бути отриманий на трьох підставах:

 • повного курсу вакцинації від коронавірусу вакцинами затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров’я(ВООЗ)/Європейською медичною агенцією (ЄМА);
 • одужання після коронавірусу, за умови тестування у GGD (Муніципальній службі охорони здоров’я) або альтернативному органі в країні-члені ЄС, принаймні за 11 днів і не більше 180 днів);
 • негативний результат тесту на відповідний вірус, зроблений в Нідерландах не довше ніж за 24 години до входу. 

Станом на 03.11 QR-код вимагається в наступних місцях:

 • У закладах громадського харчування, як усередині, так і на зовнішніх терасах;
 • У казино, театрах, концертних залах і кінотеатрах;
 • У місцях, де люди переміщуються, наприклад, в музеях та історичних будівлях;
 • У місцях без фіксованого місця для сидіння, тобто на ярмарках та деяких спортивних змаганнях;
 • На подіях із фіксованим місцем проведення та без нього, наприклад на фестивалях та виставах;
 • На ділових заходах, таких як ярмарки та конференції;
 • Для глядачів (18+) на спортивних змаганнях, як професійних, так і аматорських;
 • Заняття спортом (18+) такими як: тренажерний зал, групові заняття, футбол, плавання. Це стосується спортсменів та населення у всіх критих і відкритих спортивних спорудах, включаючи спортивні їдальні;
 • На організованих культурно-мистецьких заходах (18+), таких як: уроки музики та уроки живопису. Або, наприклад, репетиції співу чи уроки танців.

Шляхи отримання дійсного QRкоду:

Повна вакцинація

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в рамках національної програми вакцинації Нідерландів, можуть отримати QR-код:

– через DigiD: QR -код можна створити за допомогою застосунку CoronaCheck або на веб-сайті CoronaCheck: https://coronacheck.nl/en/print/vaccinatie-ophalen;

– у разі відсутності DigiD: особи, зареєстровані в системі Probas, можуть подати заявку на отримання сертифікату щеплення за окремою процедурою в GGD Haaglanden. Сертифікат, що отримується за такою процедурою міститиме дійсний QR -код.

QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури, можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в інших країнах-учасницях ЄС, можуть отримати QR-код:

– звернувшись до компетентних органів країни-учасниці ЄС для отримання свідоцтва вакцинації. Усі свідоцтва вакцинації, що були видані у межах ЄС містять дійсний QR-код, що зчитується і визнається в інших країнах-учасницях ЄС.

 • Особи, що отримали повний курс вакцинації в країнах поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), вакциною, що була схвалена ЄМА, або вакциною, що затверджена у Списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– Особи, зареєстровані в Probas та інші жителі Нідерландів, можуть отримати свідоцтво про щеплення, записавшись на прийом до GGD в м. Утрехт. Сертифікат, який вони отримають, міститиме дійсний QR-код. QR-коди, отримані за допомогою цієї процедури можна імпортувати безпосередньо до застосунку CoronaCheck для зручності використання.

– Нерезиденти Нідерландів наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації. Натомість вони можуть отримати дійсний QR-код за допомогою тестування на COVID-19.

 • Особи, повністю вакциновані вакциною, яка не була схвалена ЄМА та не входить до списку ВООЗ щодо вакцин для екстреного використання:

– наразі не можуть отримати дійсний QR-код на підставі вакцинації;

– натомість можуть отримати дійсний QR-код, пройшовши тестування на COVID-19.

Негативний результат тестування

 • Запис на тест на COVID-19 можна запланувати онлайн, перейшовши за посиланням на веб -сайт www.testenvoortoegang.org
 • Негативний результат тесту можна перетворити на дійсний QR-код у програмі CoronaCheck.

DigiD не потрібен.

 • Свідоцтва про одужання після перенесеної хвороби Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Свідоцтво про одужання

 • Органи Нідерландів надають свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19 лише особам, які пройшли тестування в Нідерландському GGD. Сертифікати одужання можуть видаватися лише особам, які мають DigiD.
 • Сертифікат, виданий іншою державою-учасницею ЄС, що містить QR-код, визнається в Нідерландах.
 • Свідоцтва про одужання після перенесеного Сovid-19, видані поза межами ЄС (що не входять до ЄС або ЄЕЗ), не визнаються в Нідерландах.

Не потрібен QR-код для входу до музеїв, зоопарків та заповідників, парків розваг, за винятком місць громадського харчування в таких місцях.

Всі інші підтвердження вакцинації або одужання, на яких відсутній QR-код (включаючи фізичні папери без QR-коду) або ПЛР-тести (наприклад, сертифікат зроблений в країні відправлення для в’їзду до Нідерландів), не надають право входу до вищезгаданих місць. Зробити тест для отримання QR-коду для застосунку CoronaCheck можна безкоштовно,  зробивши безкоштовний тест в нідерландській лабораторії, зареєструвавшись заздалегідь на урядовому порталі за посиланням: www.testenvoortoegang.org. Із собою потрібно мати дійсне посвідчення особи.

Станом на 03.11.2021 р. у Королівстві Нідерланди визнаються усі вакцини, які належать до списку визнаних ВООЗ/ЄМА вакцин, що використовуються в Україні (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna).

Довідково:

У зв’язку із зростанням кількості хворих на COVID-19 відновлено дію основних принципів боротьби з коронавірусом та посилено заходи продидії стрімкому поширенню Covid:
 
Основні принципи розуміються як:
 
 • Для симптомів, які вказують на COVID-19: залишайтеся вдома та пройдіть тест на COVID-19. Зробіть тест, навіть якщо ви були щеплені раніше.
 • Якщо тест позитивний: залишайтеся вдома та уникайте контактів з іншими, навіть якщо вони були вакциновані.
 • Відстань 1,5 метра – безпечна відстань. Захистіть себе та інших.
 • Не тисніть руки
 • Часто і ретельно мийте руки.
 • Кашляйте і чхайте на лікоть.
 • Провітрюйте приміщення
 
З 3 листопада 2021 року рекомендації щодо роботи на дому відновлено. Якщо це можливо, діє рекомендація працювати 50% часу вдома, 50% часу на роботі.
Рекомендації для людей, які працюють за професіями, які неможливо виконувати вдома: уникати скупчення людей, не подорожувати в години пік.
 
Обов’язок носити маски
 
З 6 листопада 2021 року обов’язок носити маску буде діяти в місцях масового скупчення людей.
Маски будуть обов’язковими у всіх громадських місцях, де не використовуються «ковід-паспорти» (QR-код).
Це стосується, наприклад,:
– супермаркетів, магазинів, бібліотек,  парків розваг;
– громадського транспорту, вокзалів, платформ та трамвайних і автобусних зупинок.
– аеропортів та літаків;
– При переміщенні в приміщеннях середніх шкіл, коледжів та університетів.
– При виконанні контактної роботи обов’язок носити маску стосується як замовника, так і постачальника послуг, коли це необхідно.
 
Перебуваючи на свіжому повітрі, можна зняти маску.
 
За відсутність маски у зазначених місцях передбачено накладення адміністративного штрафу у розмірі 95 євро.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux