Перша невелика хвиля української імміграції до Нідерландів припадає на післявоєнні роки (1945-1948рр.) і пов’язана з переходом полонених з післявоєнної Німеччини.
Громадяни України або іммігранти українського походження, які перебувають або проживають на території Нідерландів у нинішній час, належать до нової, т.зв. «економічної» хвилі міграції. Вони приїжджають до Нідерландів з метою навчання або влаштування на роботу, переважно у технічній та науковій сферах.
Крім того, спостерігається так звана «сезонна міграція». Тобто існує почергова тенденція як до збільшення, так і до зменшення кількості громадян України на території Нідерландів.
Офіційна статистика щодо кількості етнічних українців у Нідерландах відсутня. За підрахунками організацій української діаспори в Нідерландах нараховується близько 10 тисяч осіб. Місцями компактного проживання та перебування українців є передусім великі міста Нідерландів: Амстердам, Роттердам, Гаага, а також міста з переважно студентським населенням: Утрехт, Лейден, Гронінген та Ейндховен.
З 2014 року діяльність та згуртованість української громади у багатокультурному середовищі Нідерландів помітно зросла. Українці активно захищають національні інтереси України, забезпечують постійну допомогу українським військовим та промотують українську культуру та традиції, створюючи культурно-гуманітарні осередки українців у найбільших містах Нідерландів.
У Нідерландах наразі існують такі офіційно зареєстровані організації української діаспори: Фундація «Українці в Нідерландах», Фундація «Oekraine Culturalis», Фундація «Українська громада в Нiдерландах» та Фундація «Brand New Ukraine».
Також функціонують 6 українських суботніх/недільних шкіл: у Гаазі, Амстердамі, Роттердамі, Гронінгені, Ейндховені та Утрехті.