Посольство України в Королівстві Нідерланди

Київ 17:40

Посол України у Нідерландах Всеволод Ченцов зустрівся з Реєстратором Міжнародного кримінального суду Пітером Льюісом

16 липня, 19:31

16 липня 2019 р. Посол України у Нідерландах Всеволод Ченцов зустрівся з Реєстратором Міжнародного кримінального суду Пітером Льюісом.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання двосторонньої взаємодії, зокрема у контексті підготовки до ратифікації Україною Римського Статуту, що стало можливим після набуття чинності змінами до Статті 124 Конституції України. Крім того, вони приділили увагу загальним питанням функціонування Суду, фінансування його діяльності та дотримання принципу компліментарності.

Сторони відзначили, що ратифікація Україною згаданого міжнародного договору може відкрити нові можливості для взаємодії між Україною та Судом у контексті належного притягнення до відповідальності осіб, що вчинили протиправні дії на території України, зокрема, на Cході та в Криму, а також участі української сторони у роботі Асамблеї держав-учасниць Римського Статуту Міжнародного кримінального суду.

У ході зустрічі Посол передав Реєстратору МКС примірник звіту «Правосуддя на Сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації», підготовлений за результатами дослідження спроможності судової системи забезпечити правосуддя під час збройного конфлікту на сході України, яке проведено за ініціативи, організаційної та фінансової підтримки Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» «Міжнародного фонду Відродження». Він також висловив сподівання, що згадане дослідження буде корисним  у контексті попереднього вивчення Судом ситуації в Україні відповідно до двох заяв нашої держави про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Довідково: 30 червня 2019 року набрала чинності частина шоста статті 124 Конституції України, відповідно до якої «Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом Міжнародного кримінального суду».

Останні новини

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок здійснив візит в Україну | 11 жовтня, 14:08

«Нідерланди виступають за збереження санкцій ЄС проти Росії як порушника територіальної цілісності та суверенітету України», — заявив Міністр закордонних справ Королівства Нідерланди Стеф Блок під час зустрічі з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком 10 жовтня у Києві. 

Відбулося відзначення 12-ї річниці діяльності Soft Tulip в Україні | 19 вересня, 16:32

У рамках щорічної мережевої зустрічі, а також відзначення 12 ½ років діяльності Soft Tulip в Україні Посолу В.Ченцову вручили книгу «Перетворення» (Making a change).

У місті Хертогенбос відкрилося Почесне консульство України | 11 вересня, 16:51

10 вересня відбулося офіційне відкриття Почесного консульства України у місті Хертогенбос.Почесний консул України у Нідерландах Карел БУРГЕР ДІРВЕН представлятиме інтереси України у нідерландських провінціях Лімбург, Зееланд та Північний Брабант.

Дні України у національному парку De Hoge Veluwe | 14 серпня, 11:17

Запрошуємо усіх відсвяткувати разом з нами День незалежності України у національному парку Нідерландів De Hoge Veluwe 31 серпня та 1 вересня 2019 року.