Посольство України в Королівстві Нідерланди

Київ 18:20

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Нідерландах

Українсько-нідерландське співробітництво у сфері культури активно розвивається та має динамічний характер. Його договірно-правову базу складає Угода між Урядом України та Урядом Королівства Нідерланди про культурне співробітництво від 1 лютого 1996 року.

В Нідерландах існує низка місцевих українських музичних та танцювальних колективів, які здійснюють популяризацію української музичної традиції в Нідерландах. Зокрема, хор ім.Лисенка, Утрехтський візантійський хор, фольклорний ансамбль «Русалка», «Отрада», хор «Дружба» тощо. З огляду на значний інтерес в Нідерландах до української музики і співу, як народного так і класичного, українські колективи на постійній основі запрошуються на гастрольні тури в Нідерланди. Серед нідерландських організацій, які здійснюють діяльність у сфері промоції української культури, є організація фундація «Українці в Нідерландах», організація «Brand New Ukraine». Вищезазначені організації на постійній основі проводять різноманітні інформаційні та іміджеві заходи, культурно-мистецькі фестивалі, тощо.

В Нідерландах видається двічі на рік часопис «Журнал Україна» (Oekraine Magazine) нідерландською мовою, який читають як українці, так і нідерландці, які цікавляться життям нашої держави. Журнал випускається на волонтерських засадах і є неприбутковим проектом.