Посольство України в Королівстві Нідерланди

Київ 00:12

Українці в Нідерландах

Громадяни українського походження, які проживають на території Нідерландів, здебільшого належать до нової, т.зв. «економічної» хвилі імміграції. За неофіційними даними в Нідерландах перебуває близько 5 тисяч українців.

Місцями проживання українців є передусім великі міста Нідерландів (Амстердам, Роттердам, Гаага) та східна частина країни, зокрема провінція Оверейсел, а також міста-університетські центри (Утрехт, Лейден, Гронінген).

Останнім часом спостерігається сплеск активності української громади, тенденція їхнього гуртування навколо реалізації проектів українського спрямування, а також створення національних культурно-гуманітарних осередків українців у країні перебування. На сьогоднішній день Фундація «Українці в Нідерландах» є найактивнішим об’єднанням, навколо якого гуртується переважна більшість представників української громади в Нідерландах. З квітня 2014 р. в Нідерландах діє осередок Української греко-католицької церкви, двічі на місяць проводяться богослужіння українською мовою.

В країні вже більше 20 років видається щоквартальний часопис нідерландською мовою «Журнал Україна/Oekraine Magazine», присвячений виключно українській тематиці.

У червні 2011 року було відкрито першу українську школу в м.Гаага - «Веселка». Нині в Нідерландах працює вже 5 українських шкіл у мм. Гаага, Амстердам, Роттердам, Гронінген та Ейндховен.