Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:
три маркованих підписаних конверта (марки для пересилання листа на території Нідерландів на суму: 3 х 2 євро); 1- для отримання довідки Посольства до IND, 2 - для отримання листа про прийняття відповідного рішення та засвідченої копії рішення; 3 - длія отримання остаточної довідки.
Для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16 років, законний представник подає щодо неї такі документи:
Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків (зразок). У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті – рішення суду про його визнання безвісно відсутнім та його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження;
три маркованих підписаних конверта (марки для пересилання листа на території Нідерландів на суму: 3 х 2 євро); 1- для отримання довідки Посольства до IND, 2 - для отримання листа про прийняття відповідного рішення та засвідченої копії рішення; 3 - длія отримання остаточної довідки.
Незалежно від результатів розгляду поданої заяви консульський збір не повертається.
За розгляд клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном стягується консульський збір у розмірі 185 євро (збір сплачується в приміщенні консульського підрозділу місцевою банківською карткою Maestro).
Орієнтовний термін завершення загальної процедури оформлення ПМП - до 8 місяців.
УВАГА!
Документи приймаються тільки комплектно.
Документи, видані іноземними органами влади, в т.ч. органами Нідерландів, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».
Іноземні документи мають бути перекладені на українську мову присяжним перекладачем. Переклад робиться після засвідчення документа «APOSTILLE» в нідерландських органах влади.
Написання Ваших прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню у Вашому закордонному паспорті!
· Довідка з місця проживання (або копія картки-дозволу на проживання у Нідерландах) не засвідчується «APOSTILLE» та не перекладається українською мовою!
При розгляді відповідних клопотань про ПМП за кордоном громадян України, які зареєстровані і постійно проживають в АР Крим чи в ОРДЛО (тимчасово окупованих регіонах Донецької та Луганської областей), слід керуватися наступним алгоритмом дій для процедури оформлення дозволу компетентних органів України для виїзду на постійне проживання за кордон у Королівстві Нідерланди, що пов’язане на завершальному етапі з випискою з місця реєстрації:
Звернутися до територіального органу соціального захисту населення Міністерства соціальної політики України (на материковій частині України) для реєстрації як вимушеного переселенця (довідкове інфо за посиланням – https://www.msp.gov.ua/timeline/Vnutrishno-peremishcheni-osobi.html);
Після отримання довідки від органів соціального захисту населення необхідно звернутися до підрозділу Державного Департаменту з питань тимчасово переміщених осіб Державної міграційної служби України в тому ж регіоні для отримання тимчасової реєстрації (довідкове інфо за посиланням – https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-krimchan.html; https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-pereselencziv-iz-zoni-ato.html)
Зверніть особливу увагу! У разі неможливості особисто знятися з реєстраційного обліку за місцем постійної реєстрації в України для дооформлення процедури ПМП у консульському підрозділі Посольства України в Нідерландах, Ви можете довірити ці повноваження третій особі в Україні. Для цього можна оформити довіреність в Посольстві: Нотаріальні дії
У разі зняття з місця реєстрації без відповідної перереєстрації за новим місцем постійного проживання в Україні до моменту подачі документів на ПМП,- необхідно звернутися до органу державної влади в України, до сфери компетенції якого входять питання зняття з реєстраційного обліку, за місцем останньої реєстрації (прописки) в Україні.
УВАГА! Для громадян України чоловічої статі необхідно з’ясувати прийнятність зняття з військового обліку у відповідному військкоматі за довіреністю за місцем постійної реєстрації в Україні до фактичного зняття з місця постійної реєстрації (прописки) – тобто зняття з військового обліку за довіреністю вбачається за можливе лише у разі відсутності вимоги військкомату особисто з’явитися до РВК для виконання передбачених чинним законодавством України процедур щодо військового обліку громадян України.