• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Необхідні документи
Опубліковано 17 травня 2020 року о 15:54

Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:

 1. дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;
 2. заповнена та підписана заява; (зразок заповнення заяви)
 3. кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;
 4. копія паспорта громадянина України (за наявності);
 5. копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);
 6. довідка з місця проживання (або копія картки-дозволу на проживання у Нідерландах);
 7. документ, що підтверджує сплату консульського збору;
 8. заповнена та роздрукована інформація про ознайомлення (зразок заповнення);
 9. три маркованих підписаних конверта (марки для пересилання листа на території Нідерландів на суму: 3 х 2 євро); 1- для отримання довідки Посольства до IND, 2 - для отримання листа про прийняття відповідного рішення та засвідченої копії рішення; 3 - длія отримання остаточної довідки.

Для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16 років, законний представник подає щодо неї такі документи:

 1. заповнена та підписана законним представником заява – у випадку, коли законний представник не подає заяву щодо себе;
 2. свідоцтво про народження особи, яка не досягла 16-річного віку, та його копія (при народженні дитини на території Нідерландів – довідка та її копія про реєстрацію дитини громадянином України для дітей, які народились після 01.03.2001 р., за наявності - паспорт). При різних прізвищах заявника та дитини подається свідоцтво про шлюб заявника;
 3. дійсний паспортний документ, що посвідчує особу законного представника, та його копія;
 4. кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см особи, яка не досягла 16-річного віку;
 5. документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їх копії. Повноваження одного з батьків дитини підтверджуються свідоцтвом про народження такої дитини. У разі невідповідності імені (імен) у документі, що підтверджує повноваження законного представника, та у паспортному документі додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни імені;
 6. нотаріально засвідчена згода законних представників або одного з них, який залишається в Україні, про залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16-річного віку, або свідоцтво про смерть чи рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною, або недієздатною, або безвісно відсутньою, оголошення її померлою та копії таких документів. За відсутності одного з перерахованих документів подається рішення суду, яке дає право на виїзд дитини на постійне проживання за кордон, та його копія. У разі якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується документально, його згода не вимагається. У такому випадку подається копія дійсного паспортного документа або свідоцтва про народження дитини, яким підтверджується, що інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства. У разі якщо інший законний представник є громадянином України, який згідно з чинним законодавством України вважається таким, що постійно проживає за кордоном, що підтверджується документально, його згода не вимагається;
 7. нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 18 років про згоду на своє залишення на постійне місце проживання разом з батьками або одним із них та її 3 копії. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи бланк заяви;
 8. Якщо неповнолітні діти залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків (зразок). У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті – рішення суду про його визнання безвісно відсутнім та його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження;

 9. документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копія (для особи віком до 14 років – за наявності).
 10. документ, що підтверджує сплату консульського збору;
 11. заповнена та роздрукована Інформація про ознайомлення
 12. три маркованих підписаних конверта (марки для пересилання листа на території Нідерландів на суму: 3 х 2 євро); 1- для отримання довідки Посольства до IND, 2 - для отримання листа про прийняття відповідного рішення та засвідченої копії рішення; 3 - длія отримання остаточної довідки.

Незалежно від результатів розгляду поданої заяви консульський збір не повертається.

За розгляд клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном стягується консульський збір у розмірі 185 євро (збір сплачується в приміщенні консульського підрозділу місцевою банківською карткою Maestro).

Орієнтовний термін завершення загальної процедури оформлення ПМП - до 8 місяців.

УВАГА!

Документи приймаються тільки комплектно.

Документи, видані іноземними органами влади, в т.ч. органами Нідерландів, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».

Іноземні документи мають бути перекладені на українську мову присяжним перекладачем. Переклад робиться після засвідчення документа «APOSTILLE» в нідерландських органах влади.

Написання Ваших прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню у Вашому закордонному паспорті!

·        Довідка з місця проживання (або копія картки-дозволу на проживання у Нідерландах) не засвідчується «APOSTILLE» та не перекладається українською мовою!

При розгляді відповідних клопотань про ПМП за кордоном громадян України, які зареєстровані і постійно проживають в АР Крим чи в ОРДЛО (тимчасово окупованих регіонах Донецької та Луганської областей), слід керуватися наступним алгоритмом дій для процедури оформлення дозволу компетентних органів України для виїзду на постійне проживання за кордон у Королівстві Нідерланди, що пов’язане на завершальному етапі з випискою з місця реєстрації:

Звернутися до територіального органу соціального захисту населення Міністерства соціальної політики України (на материковій частині України) для реєстрації як вимушеного переселенця (довідкове інфо за посиланням – https://www.msp.gov.ua/timeline/Vnutrishno-peremishcheni-osobi.html);

Після отримання довідки від органів соціального захисту населення необхідно звернутися до підрозділу Державного Департаменту з питань тимчасово переміщених осіб Державної міграційної служби України в тому ж регіоні для отримання тимчасової реєстрації (довідкове інфо за посиланням – https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-krimchan.html; https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-pereselencziv-iz-zoni-ato.html)

Зверніть особливу увагу! У разі неможливості особисто знятися з реєстраційного обліку за місцем постійної реєстрації в України для дооформлення процедури ПМП у консульському підрозділі Посольства України в Нідерландах, Ви можете довірити ці повноваження третій особі в Україні. Для цього можна оформити довіреність в Посольстві: Нотаріальні дії

У разі зняття з місця реєстрації без відповідної перереєстрації за новим місцем постійного проживання в Україні до моменту подачі документів на ПМП,- необхідно звернутися до органу державної влади в України, до сфери компетенції якого входять питання зняття з реєстраційного обліку, за місцем останньої реєстрації (прописки) в Україні.

УВАГА! Для громадян України чоловічої статі необхідно з’ясувати прийнятність зняття з військового обліку у відповідному військкоматі за довіреністю за місцем постійної реєстрації в Україні до фактичного зняття з місця постійної реєстрації (прописки) – тобто зняття з військового обліку за довіреністю вбачається за можливе лише у разі відсутності вимоги військкомату особисто з’явитися до РВК для виконання передбачених чинним законодавством України процедур щодо військового обліку громадян України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux