• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Економіка та бізнес-клімат Королівства Нідерланди
Опубліковано 16 січня 2024 року о 10:17

Королівство Нідерланди є вісімнадцятою за величиною економікою у світі та п'ятою за величиною у Європейському Союзі ВВП 1,01 трлн доларів США (згідно з даними Світового Банку).

Економіка Нідерландів швидко повернулася на траєкторію зростання, що існувала до пандемії та досягла щорічного темпу приросту ВВП 4,3% у 2022 році. Основними факторами, що сповільнюють зростання економіки Королівства Нідерланди є старіння населення, що збільшує фіскальний тиск, дефіцит робочої сили та інфляція, яка у 2022 році становила 11,6 %. У 2023 році фіксується скорочення рівня інфляції в країні та становить 3,8 %.

У 2023 році уряд запровадив пакет як тимчасових, так і структурних заходів підтримки, щоб пом’якшити вплив високих цін на енергоносії на домогосподарства та компанії. Цей пакет включає обмеження цін на електроенергію та газ, схему підтримки для енергоємних малих і середніх підприємств і збільшення схеми компенсацій за енергію для домогосподарств з низькими доходами. Крім того, були прийняті різні структурні заходи, зокрема підвищення мінімальної заробітної плати на 10% і зниження податків на доходи.

Організація економічного співробітництва та розвитку очікує продовження помірної рецесії в Королівстві Нідерланди у 2024 та більш стійке зростання з 2025 року.

Рівень безробіття: 3,6 % (2023 р.).

Державний борг: 45.9 % ВВП (2023 р.).

Нідерландські комерційні закони та правила відповідають міжнародним правовим практикам і стандартам; вони однаково застосовуються як до іноземних, так і до нідерландських компаній. Як член ЄС і країна Єврозони, Нідерланди міцно інтегровані в європейську нормативно-правову систему, де національні та європейські інституції здійснюють контроль над конкретними ринками, галузями, правами споживачів і антимонопольною політикою. Ці фактори спряють активізації ЗЕД та припливу іноземних інвестицій.

Провідні сектори економіки:

 • сфера послуг (68,842% ВВП);
 • промисловість (17,9% ВВП): машинобудівна, нафтопереробна, електронна, хімічна, газовидобувна, харчова;
 • сільське господарство (1,6% ВВП): високопродуктивне, з чіткою експортною спрямованістю. Під сільгосподарські угіддя відведено близько 50% території країни. Основні галузі: тваринництво, молочне тваринництво, плодоовочівництво, квітникарство.

Нідерланди мають найвищі економічні рейтинги міжнародних агентств Moody’s (Aaa), Fitch (AAA стабільний) і Standard & Poors (AAA).

Уряд Нідерландів активно підтримує такі галузі економіки: креативну індустрію, високі технології, охорону здоров’я, сільськогосподарську і харчову промисловість, садівництво, енергетику, хімічну промисловість, логістику, водну індустрію.

Традиційно економіка країни значною мірою залежить від зовнішньої торгівлі. Профіцит торгового балансу Нідерландів скоротився до 8,4 млрд євро в липні 2023 року з 9,0 млрд євро в тому ж місяці попереднього року. Експорт скоротився на 6,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 65,3 мільярда євро, оскільки продажі знизилися до країн ЄС (-8,1%) і країн поза ЄС (-3,3%). Серед товарних груп найбільше впали продажі мінерального палива, мастильних матеріалів і подібних продуктів (-34,1%), тваринних і рослинних олій і жирів (-33,3%), а також продукції промислового виробництва (-18,9%). Водночас імпорт знизився на 6,2% до 56,9 млрд євро через зменшення закупівель з ЄС (-5%) і країн поза ЄС (-7,3%). В основному скоротилися надходження тваринної та рослинної олії та жирів (-39,3%), мінерального палива, мастил і подібних продуктів (-28,1%), а також промислової продукції (-15,1%).

Основними торговельними партнерами є Німеччина (24 % загального експорту та 17 % імпорту) та Бельгія (12 % експорту та 10 % імпорту). Серед інших: Китай, Франція, Великобританія та Сполучені Штати.

З прогнозом щодо стану економіки Нідерландів у 2024 році можна ознайомитися за посиланням Бюро економічного та політичного аналізу Нідерландів:

https://www.cpb.nl/sites/default/files/omnidownload/CPB-Projections-Macro-economic-Outlook-MEV-2024.pdf

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux