Міжнародний Суд ООН – це головний судовий орган Організації Об’єднаних Націй, який розглядає спори між державами та надає консультативні висновки за міжнародним правом. Суд розміщений у Палаці миру, м.Гаага, і таким чином є єдиним із головних органів ООН, який розташований не в Нью-Йорку.
До складу Суду входить 15 суддів, які обираються на дев’ятирічний строк за результатами одночасного голосування Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.
У 2009 році Суд виніс рішення у справі між Україною та Румунією щодо розмежування морських просторів у Чорному морі.
Починаючи з 2017 р. Суд розглядає справу щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації). Суд виніс у квітні 2017 р. наказ щодо запобіжних заходів, яким зобов’язав відповідача утримуватись від обмеження прав кримськотатарської спільноти на представницькі інституції, включаючи Меджліс кримськотатарського народу, та забезпечити доступ до освіти українською мовою в тимчасово окупованому Криму.
У своєму рішенні від 8 листопада 2019 року Суд відхилив усі попередні заперечення, таким чином підтвердивши свою юрисдикцію розглядати позовні вимоги у повному обсязі України. Наразі справа перебуває на етапі розгляду по суті.