• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Стаття у "Nederlands Dagblad" та "Reformatorisch Dagblad" на основі інтерв'ю з Послом Олександром Горіним "Схід України також хоче європейського майбутнього"
Опубліковано 24 травня 2014 року о 18:00

Схід України також хоче європейського майбутнього

... В України немає часу повільно розвиватися у повноцінну демократію. На цьому шляху вона має зрізати кути...

... Посол України Олександр Горін висловлює обережну надію щодо завтрашніх президентських виборів ...

Олександр Горін намагається використати будь-яку можливість, щоб підкреслити, що Україна повільно, але послідовно змінює свій курс.

Країна готується до президентських виборів 25 травня, і, за словами Посла, цього дня багато буде поставлено на карту. "Ці вибори будуть найменш корумпованими в історії України, тому що люди голосуватимуть не задля отримання особистої вигоди, а з метою обрання майбутнього країни”, каже він. Росія на його думку є великою небезпекою.

Україна знаходиться ніби у машині часу, каже Олександр Горін. "В таких країнах, як Нідерланди, розвиток демократії тривав сотні років, поки вони стали такими, як зараз. Ми ж стільки часу не маємо, тому повинні зрізати кути на шляху до цілі”.

Здається, що час і справді є важливим фактором. Східні області Україні загрожують от-от відокремитися від решти країни — тривожна, якщо не жахлива перспектива для влади в Києві. Але Посол Горін бачить у цих подіях скоріше боротьбу ідей, аніж сепаратистський рух, який підтримують широкі верстви населення. "Тим, хто звик з дитинства жити в комуністичній системі, складно бути відкритими для сприйняття інших парадигм. Це спосіб мислення. Жителі Східної України просто дуже мало бачили Європи. Їм простіше і ближче сісти у автобус і з'їздити до Росії,” — каже він.

Однак, за словами дипломата, коли люди мають можливість порівняти Європу з Росією, вони неодмінно обирають кращий варіант. "Люди — раціональні істоти; вони завжди оберуть систему з більшим рівнем свобод і добробуту. По суті, це не вибір між Європою та Росією, а вибір між політичними та правовими цінностями, які забезпечують процвітання та свободу," - каже Олександр Горін.

Східна Україна

Водночас, українській армії не вдається навести лад на сході Країни. Офіцерів звільняють через корупцію або сумніви у їхній лояльності. У таких великих східних містах, як Донецьк або Харків, здається, більше переймаються зв'язками з Москвою, ніж підготовкою до майбутніх демократичних виборів. Посол Горін явно не згоден з такою оцінкою, яка є на його думку перекручуванням фактів. "Не йдеться про те, що Східна Україна хоче приєднатися до Росії,” - каже він. “Насправді, більше половини населення східних областей України підтримує проєвропейський, а не проросійський курс.” За його словами, насправді війна відбувається між “Українською державою та російськими спецпідрозділами, які діють в Україні.”

На думку Посла, немає жодних сумнівів, що дестабілізація в Україні пов'язана із бажанням Росії відтворити Радянський союз. "Зверніть увагу: ніде на сході України шахтарі не виступили на підтримку відділення від України і не беруть участі в акціях протесту,” - каже він. “Якщо шахтарі хотіли б до Росії, вони б вже давно про це заявили.”

Важливим знаком на думку Посла також є те, що цього тижня до шахтарів звернувся відомий східноукраїнський магнат Рінат Ахметов із закликом до страйку проти “знищення України проросійськими сепаратистами.”

Звільнення командирів у армії та правоохоронних органах на переконання Посла також не є ознакою розпаду України. "Коли у Європі виникають підозри у корупційних діяннях певних посадових осіб, хіба їх не звільняють? Чому в Україні має бути по іншому?" - питає він.

Щоправда в Україні такі випадки є набагато більш поширеними. "Так, це правда, і це велика проблема нашої країни. Але згадаймо: що було однією з головних причин виходу людей на вулиці наприкінці минулого року? При чому це сталося також і в Донецьку, і в Харкові. Люди не хотіли більше миритися з корупцією."

Шоколадний король

У відповідь на запитання про можливого переможця на виборах, Олександр Горін каже, що не хотів би озвучувати будь-яких оцінок з міркувань коректності. Однак і без його відповіді серед поля можливих кандидатів одне ім'я стоїть окремо. Це ім'я Петра Порошенка — українського індустріального магната, подібного до Ахметова.

Своє прізвисько "шоколадний король" Порошенко отримав завдяки тому, що є власником кондитерської компанії “Roshen”, назва якої, до речі, походить з його прізвища.

За результатами опитувань, Порошенко суттєво випереджає усіх своїх конкурентів — другий за рейтингом кандидат, колишня Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, має набагато меншу за нього підтримку.

За словами Посла, дуже корисним для України було б, якби вже в першому турі кандидат отримав 50% + 1 голос. "Якщо цього не станеться, процес підготовки до другого туру триватиме ще три тижні. Однак є небезпека, що протягом цих трьох тижнів Росія посилить деструктивну діяльність з розхитування ситуації в Україні," - каже Посол.

Наприкінці інтерв'ю Посол емоційно каже: “За часів Радянського Союзу, ми завжди чули, що росіяни та українці — братські народи. Що ніколи чобіт натівського солдата не ступить на нашу землю. І що ми бачимо тепер? Нашу землю топчуть військовими чоботами наші брати.”

Nederlands Dagblad, Folkert van der Meer

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux