• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо умов надання державних стипендій та прийому закордонних українців до вищих навчальних закладів України у 2013 році
Опубліковано 02 квітня 2013 року о 17:21

Щодо умов надання державних стипендій та прийому закордонних українців до вищих навчальних закладів України у 2013 році


Відповідно до Закону України «Про закордонних українців» та Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців Міністерство освіти і науки повідомляє про можливість виділення у 2013 році 300 державних стипендій для навчання закордонних українців у вищих навчальних закладах України, підпорядкованих Міністерству.
З метою участі в конкурсі на отримання стипендії на навчання в Україні необхідно підготувати та надіслати до Міністерства освіти і науки України такі документи:
1. Окремий аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі;
2. Анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети;
3. Копії сторінок паспорта з зазначенням громадянства та прописки;
4. Копія посвідчення закордонного українця;
5. Копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та отриманим по ним оцінкам (балам) (учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, завірену директором):
6. Лист-рекомендація українського національного культурного товариства (за наявності).
Звертаємо увагу на те, що документи кандидатів на навчання з числа закордонних українців, що не відповідають умовам надання державних стипендій (у тому числі у разі відсутності посвідчення закордонного українця), до розгляду не прийматимуться.

Закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються до вищих навчальних закладів України на місця державного замовлення за співбесідою з предметів, передбачених правилами Міністерства освіти та науки України, за рекомендаціями дипломатичних установ України за кордоном або українських національних культурних товариств за поданням дипломатичних установ України.
Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до приймальної комісії визначеного навчального закладу у період з 01 по 20 липня. Співбесіда проводиться з 21 по 31 липня.
Закордонний українець, рекомендований на навчання за рахунок державних стипендій, подає до приймальної комісії визначеного навчального закладу особову справу, яка містить оригінали та завірені нотаріально копії документів:
а) документ про повну загальну середню освіту та одержав6ні з навчальних дисциплін оцінки (бали);
б) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);
в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданій не пізніше ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;
г) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги(крім іноземців, що прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);
д) копія свідоцтва про народження;
е) посвідчення закордонного українця;
є) 6 кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.
Зазначені у пунктах а), в), д) документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані в установчому порядку.
Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються місцем у гуртожитку. Розмір стипендії та оплати за проживання у гуртожитку визначаються у порядку, встановленому для українських студентів.
Оплата за навчання на підготовчому факультеті (відділенні) вищих навчальних закладів України здійснюється за власні кошти студентів, стипендія у цей період не сплачується.
Транспортні витрати до місця навчання і у зворотному напрямку здійснюються за власні кошти закордонних українців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux