• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Нідерланди відвідала делегація Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
Опубліковано 27 березня 2018 року о 15:19

Нідерланди відвідала делегація на чолі з Главою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України  Сергієм Савчуком.

В рамках візиту Глава Держенергоефективності Сергій Савчук та Директор Нідерландського агентства підприємництва (RVO) Барто Пірсма підписали Меморандум про взаєморозуміння у відновлюваній енергетиці. Меморандум передбачає обмін інформацією щодо найкращих практик впровадження проектів із «зеленої» енергетики та механізмів їхнього фінансування, а також налагодження ділових зв'язків між українськими та нідерландськими компаніями для реалізації спільних інвестиційних проектів.

В рамках спеціалізованих семінарів за участі Посла України в Нідерландах Всеволода Ченцова, представників Нідерландського агентства підприємництва (RVO) та Нідерландського управління з питань викидів (NEA), представники української делегації ознайомилися з біоенергетичною політикою в Нідерландах, програмою підтримки відновлюваної енергетики SDE+, з питаннями підтвердження відповідності рідкого біопалива критеріям сталості (сертифікацією), біоорієнтованою та круговою економікою (зокрема, успішно впроваджених проектів, таких як «Peeze coffee», «Chembeet», «BBE 3D printing», «Groot Zevert digestion», «Chaincraft», Ephyra® (sludge pretreatment), BioProcess Pilot Facility in Delft , а також обговорили питання щодо успішної реалізації реформ у «чистій» енергетиці в Україні та Нідерландах.

На сьогодні у Нідерландах біоенергетика складає значну частку у первинному постачанні енергії з відновлюваних джерел. Зокрема, Нідерландами успішно впроваджується Директива ЄС 2009/28/EC (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/ALL/?uri=celex%3A32009L0028), відповідно до якої до кінця 2020 року Нідерландами очікується досягти 14% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні.

В рамках візиту до Нідерландів українська делегація також взяла участь у 5-й Конференції з питань інновацій та підприємництва у регіонах, під час якої експерти та представники бізнесу обговорили питання щодо можливостей співпраці України та Нідерландів у впровадженні спільних інвестиційних проектів «чистої» енергетики. Глава Агентства презентував нідерландським інвесторам та компаніям ресурсний та інвестиційний потенціал «зеленої» енергетики в Україні, окресливши здобутки, сприятливе регуляторне поле та цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

Під час перебування в Нідерландах представники української делегації також провели зустрічі з представниками компанії «HOST», яка є одним з найбільших європейських постачальників біогазових установок, котлів, які працюють на біомасі та відходах, а також когенераційних установок, компанією «Kara Energy Systems», яка застосовує інноваційні рішення для виробництва тепла та електроенергії з біомаси, а також відвідали один з найперших в Європі заводів із виробництва піролізного біопалива з деревної біомаси - «Empyro».

Учасники делегації ознайомилися з інноваційними розробками у біоенергетиці, зокрема, створено технологію прямої переробки органічного матеріалу з бетапроцесом для виробництва біоетанолу, а також сучасною технологією генерації біопалива – піролізом, що підвищує ефективність генерації біоетанолу і є особливо успішним під час переробки цукрового буряка.

Представники делегації зацікавилися технологією виробництва біоетанолу, що може бути особливо корисним, враховуючи значний аграрний потенціал нашої країни. За підсумками перемовин сторони домовилися зміцнити співпрацю, особливо, у біоенергетиці.

В ході проведених переговорів представники України закликали нідерландські компанії виходити на вітчизняний ринок, поінформували про останні зміни у законодавстві нашої держави, які передбачають запровадження стимулів та заохочень для бізнесу, який передбачає встановлення твердопаливних котелень, біогазових установок і біоТЕЦ.

Було домовлено налагодити тісну співпрацю з нідерландськими компаніями, обмінюватися досвідом, знаннями та технологіями.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux