• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Делегація України на чолі із Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком взяла участь у 22-ій Міжнародній конференції з питань СНІДу (AIDS 2018)
Опубліковано 27 липня 2018 року о 19:42

21 – 25 липня 2018 року у м.Амстердам (Нідерланди) перебувала делегація України на чолі із Віце-прем’єр-міністром України, Головою національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Павлом Розенком для участі у 22-ій Міжнародній конференції з питань СНІДу (AIDS 2018): «Долати бар'єри, будувати мости».

До складу делегації України також увійшли в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, Генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник та представники громадських, партнерських і професійних організацій.

У роботі Конференції взяв участь Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Українська делегація виступила на Міністерському політичному діалозі щодо ВІЛ-інфекції та пов’язаних з нею супутніх захворювань у країнах Східної Європи та Центральної Азії, що проводився за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHO) та UNAIDS, а також у панельних дискусіях та тематичних заходах Конференції.

У своїх виступах делегація України детально поінформувала про заходи, які вживаються на національному рівні для запобігання поширенню ВІЛ/СНІД. Окремо звернуто увагу на складнощі надання кваліфікованої допомоги хворим на цю хворобу у районах, тимчасово підконтрольним проросійським бойовикам. «Після початку військового вторгнення Росії в Україну мешканці окупованого Криму та тимчасово непідконтрольних територій в Донецькій і Луганській областях опинилися без доступу до належної медичної допомоги. Всі ці люди потребували безперервного прийому антиретровірусної терапії. Скільки людей тоді загинули, бо не мали доступу до препаратів? Ми досі не маємо достовірних даних», заявила Уляна Супрун.

Віце-прем’єр-міністр України П.Розенко поінформував про досягнуті результати та значний прогрес у боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ /СНІД в Україні, зокрема, про значне підвищення рівня охоплення антиретровірусною терапією, впровадження повномасштабних профілактичних програм для ключових груп населення та реалізації найбільших і найпотужніших програм замісної підтримувальної терапії в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. Також у 2018 р. Уряд ухвалив рішення щодо збільшення національного фінансування програми лікування ВІЛ на 140%, а для лікування туберкульозу додатково на 140%.

На полях Конференції відбулися також зустрічі з Міністром охорони здоров’я Канади Жінет Петітпас та з Директором Департаменту з питань соціального розвитку, Послом з особливих доручень з питань статевого та репродуктивного здоров'я МЗС Нідерландів Ламбертом Грійнсом.

В рамках Конференції високопосадовці зустрілися з Членом Ради Фундації «SOFT Tulip» Пітером Ян Вольтерсом (Mr. Pieter Jan Wolthers) та її Директором Пітером Блумколком (Mr.Eric Bloemkolk). В рамках зустрічі сторони обговорили питання подальшої взаємодії з Фундацією, що діє в рамках Меморандуму про взаєморозуміння для запровадження національної платформи раннього втручання (від 13.04.2018 р.). Відповідно до Меморандуму одним із напрямів діяльності «Soft Tulip» є розбудова системи і політики раннього втручання з метою підтримки сімей і попередження інституалізації. В ході зустрічі домовлено, що Фундація Soft Tulip долучиться до обговорення проекту Концепції запровадження в Україні раннього втручання та обговорить спільно з іншими партнерами згадане питання на засіданні щорічної Конференції Європейської асоціації раннього втручання Eurlyaid «Раннє втручання: зміна парадигми зі спонуканням до участі сімей, професіоналів та суспільства» (10 жовтня ц.р.).

Участь української делегації у Міжнародній конференції дозволила привернути увагу світової спільноти до нагальних потреб України у сфері запобігання епідемії ВІЛ/СНІДу та до важливості координації міжнародних зусиль з метою надання допомоги хворим, які перебувають на територіях, непідконтрольних українському уряду.

Конференція триває до 27 липня ц.р. Серед чисельної кількості учасників заходу, що вже налічує близько 15000 делегатів з різних країн світу, у заході також беруть участь близько 200 представників низки вітчизняних неурядових організацій України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux