Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації, що робити у разі завершення строку дії візи, тимчасової посвідки на проживання або встановленого 90-денного терміну безвізового перебування на території Нідерландів
Опубліковано 16 квітня 2020 року о 14:48

Шановні громадяни України!

Багато з Вас останні дні та тижні просять надати розгорнуті рекомендації щодо врегулюванння Вашого правового статусу в умовах світової боротьби з пандемією стрімкого поширення коронавірусу Covid-19.
Отримано відповідні роз'яснення з МЗС України та Представництва України при ЄС.
Відповідно до отриманих роз'яснень, у зв'язку з рішенням лідерів держав та урядів ЄС запровадити тимчасове обмеження для громадян третіх країн на поїздки до ЄС без нагальної необхідності на 30 днів, викладеного в Рекомендаціях «Тимчасові обмеження на необов’язкові подорожі до ЄС», Європейська комісія підготувала нові Рекомендації «Щодо впровадження тимчасового обмеження на необов’язкові подорожі до ЄС, спрощення транзитного режиму для репатріації громадян ЄС, впливу на візову політику» (далі – Рекомендації).
Рекомендації (додаються), які були розроблені разом з Європейським агентством прикордонної та берегової охорони (Frontex), за підтримки Європейського центру запобігання та контролю захворювань (ECDC) та Європолу, надають державам-членам ЄС інформацію щодо шляхів імплементації:
- введення тимчасового обмеження всіх необов’язкових подорожей з третіх країн на територію ЄС+;
- зменшення обслуговування в консульських установах держав-членів ЄС для оформлення візових заявок;
- випадками із затримками, спричиненими обмеженнями на поїздки, у тому числі для громадян третіх країн, які не потребують оформлення віз.
1. Тимчасове обмеження всіх необов’язкових подорожей з третіх країн на територію ЄС+. Відповідно до Кодексу Шенгенських кордонів та національного законодавства, прийнятого для забезпечення узгодженості дій у боротьбі з COVID19, дозволяється відмовляти у в'їзді громадянам третіх країн у разі, якщо вони мають відповідні симптоми, перебували у зоні ризику зараження і можуть потенційною становити загрозу для здоров’я населення.
Рекомендаціями передбачено, що будь-яке рішення про відмову в в'їзді має бути пропорційним, недискримінаційним та забезпечувати повну повагу до людської гідності відповідних осіб. Захід вважається пропорційним за умови, що він був вжитий після консультацій з органами охорони здоров'я та отримання їх позиції, що він є відповідним та необхідним для досягнення цілей охорони здоров'я.
Держави-члени ЄС повинні завжди приймати своїх громадян, громадян ЄС чи третіх країн, які легально проживають на їх території. Однак, держави-члени ЄС можуть застосовувати заходи, зокрема, вимагати від громадян третіх країн, які в'їжджають на їх територію, пройти самоізоляцію або подібні заходи після їх повернення з регіону, який постраждав від COVID-19, за умови, що застосовуються такі ж заходи й до громадян цих держав ЄС.
Під час перевірки осіб, які бажають покинути територію ЄС, прикордонним службам рекомендується інформувати пасажирів про тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС у зв’язку з COVID-19. При цьому, про випадки, що викликають занепокоєння пов'язані з COVID-19, необхідно негайно повідомляти відповідні служби охорони здоров’я та не дозволяти подорожувати інфікованим на коронавірус особам.
Водночас, до переліку осіб із особливими функціями або потребами, на яких обмеження не поширюються (медичні працівники, прикордонники, транспортний персонал, дипломатичний корпус, транзитні пасажири, пасажири, які подорожують у зв’язку з невідкладними сімейними обставинами або потребують міжнародного захисту) було додано сезонних працівників у сфері сільського господарства.
2. Зменшення обслуговування в консульських установах держав-членів ЄС для оформлення візових заявок. В контексті заходів щодо стримування поширення COVID-19 більшість країн Шенгенської зони призупинили обробку заявок на видачу короткострокових віз для необов’язкових поїздок. Однак консульським установам держав-членів ЄС пропонується надавати мінімальні послуги для оформлення віз конкретним категоріям заявників (учасників заходах з військових питань або безпеки, з невідкладних медичних причин, інших категорій, визначених в пункті 1 Рекомендацій тощо), але застосувати загальні правила розгляду таких заявок. Також держава-член ЄС, що розглядає заяву на візу, повинна проконсультуватися перед видачою візи з країною акредитації.
Окрім цього, особами, які отримали візи, слід нагадувати, що від них вимагатимуть обґрунтування їх поїздку та надати підтверджуючі документи на пункті пропуску. Вони повинні також бути належним чином поінформовані про те, що їм потрібно буде пройти обстеження стану здоров'я та у відповідних випадках дотримуватись режиму самоізоляції після прибуття на територію ЄС.
3. Випадки із затримками, спричиненими обмеженнями на поїздки, в т.ч. для громадян третіх країн, які не потребують оформлення віз. Перебування в Шенгенській зоні осіб, які не можуть покинути територію ЄС до закінчення терміну дії короткострокової візи, може бути продовжено до максимального терміну перебування на 90/180 днів відповідними органами держав-члена ЄС. Якщо особи змушені перебувати понад продовжений термін 90/180 днів, національна довгострокова віза або дозвіл на тимчасове проживання мають оформлюватись компетентними національними органами.
Особам, які не потребують оформлення віз та змушені перебувати на території держави-члена ЄС понад дозволених 90/180 днів, мають оформлюватись національні довгострокові візи або дозвіл на тимчасове проживання компетентними національними органами.
Особливо важливо, що державам-членам ЄС рекомендується відмовитися від адміністративних або штрафних санкцій до громадян, які не можуть покинути свою територію у зв’язку з обмеженнями на поїздки. Перевищення терміну перебування у зв’язку з обмеженнями на поїздки не повинно враховуватись під час опрацювання майбутніх заявок на візи.
Вбачаємо за доцільне підкреслити, що Рекомендації були надіслані до Представництв ЄС в інших державах-світу з рекомендацією довести вищенаведену інформацію до відповідних органів країн акредитації. З повним текстом та деталями Рекомендацій можливої ознайомитись за адресою: https://ec.europa.eu/…/e…/20200330_c-2020-2050-report_en.pdf.

Просимо використовувати вищевикладене у Ваших контактах з підрозділами міграційних служб/компетентними органами відповідних країн ЄС.
Подбайте про врегулювання Вашого правового статусу!


Багато з Вас останні тижні ставить перед консульською службою Посольства України в Нідерландах питання щодо порядку організації Вашого звернення до системи міграційної служби IND на предмет подовження терміну на перебування у Шенгенській зоні у форс-мажорних обставинах. Оскільки загальні рекомендації Єврокомісії щодо врегулювання даної проблематики вже видано (https://www.schengenvisainfo.com/…/eu-commission-guides-me…/) і Ви про них чудово знаєте, за отриманою інформацією IND (https://ind.nl/Paginas/Coronavirus.aspx), у Нідерландах механізм вирішення даного питання по суті вивчається і в кожному конкретному видадку розглядатиметься конкретним територіальним підрозділом системи (місцевому відділенні IND у Вашому муніципалітеті/IND Locket). Тому задля уникнення непорозумінь з врегулюванням Вашого правового статусу у Нідерландах, для забезпечення Ваших законних прав та інтересів, просимо, окрім Ваших безпосередніх звернень до таких територіальних підрозділів IND, також направляти на ел. скриньку консульського підрозділу ПУ в Нідерландах consul_nl@mfa.gov.ua (у темі повідомлення вказуйте "візова підтримка" і Ваше ПІБ) Ваші вмотивовані клопотання про "візову підтримку" від дипустанови. На підставі отриманих від Вас звернень, консульська служба ПУ в Нідерландах направлятиме відповідні листи підтримки до системи IND.
Критерії до формування запиту про "візову підтримку" від дипустанови:
копія Вашого безпосереднього вмотивованого звернення до IND (запит формується англ./нід. мовами) із зазначенням Вашого правового статусу в Нідерландах, повної поштової адреси, номеру мобільного телефону, іншої контактної особи, яка зможе надати аргументовані пояснення https://www.facebook.com/…/perma…/1473695646134702/англ./нід. мовами щодо Вашої конкретної ситуації на запит IND;
Ваша коротенька за змістом і суттю заява, адресована Посольству України в Нідерландах, яка чітко і переконливо пояснює суть форс-мажорної ситуації;
Копії першої сторінки Вашого закордонного паспорта+відмітки у ньому про останній перетин кордону Шенгенської зони;
копія сторінок Вашого діючого страхового полісу;
копії невикористаних (авіа)квитків, які доводять форс-мажорну ситуацію, тощо.
Враховуйте часові терміни оголошеного у Нідерландах карантину, що практично унеможливлює вчасну обробку Ваших запитів органами IND!
Завчасно подбайте про врегулювання Вашого правового статусу у Нідерландах!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux