• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Увага! Оновлено умови в’їзду в Королівство Нідерланди в умовах пандемії COVID-19
Опубліковано 10 листопада 2021 року о 16:51

З 11 листопада 2021 року Україна ввійде до переліку так званих «територій дуже високого ризику» (very high-risk area), що означає що для в’їзду до Нідерландів діятимуть наступні вимоги:

Для осіб які в’їжджають на територію ЄС із країн що належать до переліку так званих «територій дуже високого ризику» діє заборона на в’їзд до ЄС. Виключення існують для осіб які є повністю вакцинованими, або тих чия подорож підпадає під наступні виключення:

Громадяни які є повністю вакцинованими від COVID-19

Якщо ви проживаєте в країні, яка не входить до списку безпечних країн і є повністю вакциновані, ви можете бути звільнені від заборони на в'їзд до ЄС. Ви можете в’їхати до Нідерландів, якщо у вас є доказ вакцинації, що свідчить про те, що ви були повністю вакциновані вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Вам потрібно буде показати наступні документи співробітникам прикордонної служби Нідерландів:

 • Роздруковану і заповнену "Декларацію про вакцинацію від COVID-19" (https://bit.ly/vaccine_declaration);
 • (з 13 листопада) Негативний результат тесту на COVID-19 (вимоги щодо тесту далі на цій сторінці)
 • доказ вакцинації, визнаний Нідерландами;
 • підтвердження вашого зворотного рейсу;
 • візу (за необхідністю)

Декларацію про вакцинацію мають заповнити усі мандрівники віком від 12 років, які прибувають із поза меж Шенгенської зони. Діти віком до 18 років, які подорожують з вакцинованими батьками або законними опікунами, звільняються від цієї вимоги, але вони повинні показати негативний результат тесту на COVID-19.

Сертифікати вакцинації, згенеровані в застосунку «Дія», визнаються Нідерландами, та вони можуть використовуватись для в’їзду в країну.

Паперові сертифікати з порталу «Дія» (з QR code) можуть використовуватись для в’їзду до Нідерландів.

Жовтий сертифікат (тзв. Yellow Vaccination Book) не вважається Нідерландами доказом вакцинації, отже його не можна використати для в’їзду в країну.

Громадянство чи дозвіл на проживання в ЄС чи країні Шенгенської зони

Ви можете бути звільнені від заборони на в'їзд до ЄС за умови наявності у вас громадянства чи дозволу на проживання в одній із країн ЄС чи Шенгенської зони.

Зверніть увагу: за умови наявності у вас дозволу на проживання в Нідерландах, члени вашої родини які мають біометричний паспорт для виїзду за кордон та відповідають загальним шенгенським вимогам, можуть подорожувати до Нідерландів, якщо вони перетинають кордон разом із вами.

Виключні сімейні обставини

До виключних сімейних обставин в’їзду до Нідерландів зокрема належать:

Відвідини тяжко чи невиліковно хворого родича чи його похоронів (якщо особа є батьком, матір’ю, сином, донькою, дідусем, бабусею, сестрою чи братом). В цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/declaration_exemption

В’їзд до Нідерландів, щоб бути зі своїм законним партнером під час пологів. Якщо ви не перебуваєте у законному шлюбі, ви повинні визнати батьківство майбутньої дитини. Ви також повинні мати можливість довести за допомогою листа від гінеколога або акушера, що ваша партнерка вагітна більше 34 тижнів.

Відвідування онуків чи правнуків. З 16 вересня 2021 року всі пра-/бабусі та пра-/дідусі, які відвідують онуків чи правнуків віком до 18 років, звільнені від заборони на в’їзд до ЄС. У цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/onuky

Ви розлучена/-ий мати чи батько з країни, що не належить до ЄС, і хочете відвідати свою дитину, яка проживає в Нідерландах. В цьому випадку необхідно мати із собою заповнену заяву: https://bit.ly/divorced_parent

Транзит

Якщо ви мандруєте до країни яка не належить до ЄС чи Шенгенської зони, ви повинні мати змогу довести, що ви маєте квиток на рейс із Нідерландів. Ваш рейс повинен вилетіти протягом 48 годин після вашого прибуття в аеропорт, протягом періоду транзиту ви не маєте права покидати транзитну зону аеропорту.

Якщо ви мандруєте до країни яка належить до ЄС чи Шенгенської зони, ви повинні мати змогу довести, що маєте законні підстави для в’їзду в країну призначення.

 

Обов’язковий карантин

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів з країни яка належить до списку так званих «територій дуже високого ризику» (very high-risk area), наприклад України, ви зобов’язані самоізолюватись після прибуття в країну. Ця вимога не поширюється на повністю вакцинованих осіб, дітей молодше 12 років, та деяких інших категорій громадян із повним переліком яких ви можете ознайомитись на сайті: https://bit.ly/quarantine_exemptions.

Ви повинні мати з собою заповнену, роздруковану та підписану карантинну декларацію, якщо ви подорожуєте з «території з дуже високим ризиком» (https://bit.ly/quarantine_declaration_nl). Вас можуть оштрафувати, якщо у вас немає декларації про карантин або якщо ви не дотримуєтесь обов’язкових вимог карантину.


Вимоги щодо тесту на COVID-19

Якщо ви подорожуєте з-за меж ЄС, і на вас не поширюється заборона на в’їзд до ЄС, вам необхідно мати з собою негативний тест на коронавірус. Скористатись можна наступними тестами:

 • ПЛР тестом, зробленим не більш ніж за 48 годин до вильоту.

Результати ПЛР тесту є дійсними, якщо на документі (паперовому чи цифровому), зазначені наступні дані:

 • Тип тесту;
 • Результат тесту;
 • Ім'я та прізвище, чітко вказані в паспорті або в посвідченні особи;
 • Дата та час тестування;
 • Назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, яка проводила тест (логотип або печатка);
 • Антиген-тестом, зробленим не більш ніж за 24 години до вильоту.


Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/nl_declaration). Ця вимога  поширюється на всіх мандрівників від 13 років і старше.

Базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони

Прикордонною службою Нідерландів застосовуються й інші базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони.

Режим в’їзду - безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19.

Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу.

Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/entry_nl

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux