Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Збройні Сили України борються з коронавірусом на багатьох фронтах
Опубліковано 02 квітня 2020 року о 11:13

Збройні Сили України борються з коронавірусом на багатьох фронтах


Карантинні заходи в Україні через коронавірус COVID-19 стають дедалі жорстокішими.


Режим надзвичайної ситуації діє по всій території України, наразі в Уряді триває дискусія щодо необхідності введення в державі надзвичайного стану.


Складні часи вимагають складних рішень. Не дивно, що у нинішній ситуації активним суб’єктом протистояння коронавірусу в державі виступили Збройні Сили.


Вже 17 березня за рішенням Міністра оборони України Андрія Тарана при Міністерстві оборони України було розгорнуто Центр координації та взаємодії державних органів влади з військовим командуванням з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу.


Основним завданням Центру є підтримання взаємодії Міністерства оборони з державними органами з питань обміну інформацією про стан епідеміологічної обстановки у державі та Збройних Силах. Також Центр узагальнює та оперативно інформує керівництво оборонного відомства про епідеміологічну ситуацію у Міноборони та Збройних Силах України. Аналогічні центри розгорнуті у Збройних Силах України.


В рамках проведення обмежувально-карантинних заходів, запроваджених з метою запобіганню поширенню в Україні коронавірусної інфекції, для підтримання громадської безпеки та порядку з 22 березня у населених пунктах та військових гарнізонах вийшли на патрулювання посилені наряди Військової служби правопорядку Збройних Сил України, що діють у взаємодії з працівниками Національної поліції та військовослужбовцями Національної гвардії України.


23 березня військово-транспортним літаком Повітряних Сил Збройних Сил України Іл-76МД доправлено в Україну з КНР партію тестів для виявлення коронавірусної інфекції та засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19. Це перша партія медичного вантажу з Китаю, найближчим часом заплановано ще декілька таких рейсів.


Заходи міжнародного оборонного співробітництва були спрямовані на перегляд поточних пріоритетів в сторону надання виключної переваги збереженню життя та здоров’я особового складу. Міністр оборони та його заступники особисто контактують зі своїми візаві в країнах-партнерах та міжнародних організаціях з метою поступового вироблення багатонаціональних планів по боротьбі з новою загрозою, яка швидко поширюється.


Під час пандемії закладам охорони здоров’я України, у тому числі Міністерства оборони і Збройних Сил, потрібна будь-яка посильна допомога від фахівців молодшого медичного персоналу та лікарів.


Це допоможе медичній службі Збройних Сил мобілізувати не лише матеріальні, а передусім людські ресурси – усіх небайдужих, хто має досвід роботи за напрямами епідеміологія, інфекційні хвороби, анестезіологія, фармація, терапія, представників інших дефіцитних та вузькопрофільних медичних спеціальностей – аби забезпечити національну безпеку і не допустити погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.


В той же час, військові медичні заклади усіх рівнів готуються прийняти аж до 1000 потенційно інфікованих військовослужбовців. Медичний персонал проходить додаткові спеціалізовані тренування. Командний склад медичної служби Збройних Сил організовує і проводить масштабні навчання, щоб підготуватися до дій в умовах жорсткого проти-епідеміологічного режиму.


Армія має найбільший і найефективніший досвід співпраці з громадянським суспільством в умовах, коли потреба у такій співпраці стоїть найбільш гостро, ще з часу російської агресії на сході нашої держави. А в районі проведення Операції Об’єднаних Сил, особливо на лінії зіткнення, тільки Збройні Сили можуть надати допомогу цивільному населенню.


Тому, в умовах необхідності протистояння масштабним викликам, пов’язаним зі світовою пандемією коронавірусу та недопущення поширення цієї хвороби у світі та в Україні зокрема, Міністерство оборони України звертається до військовослужбовців запасу, волонтерів, небайдужих громадян, які мають відповідний досвід роботи у медичній сфері, а також студентів-медиків та інтернів, із закликом до спільної роботи з протидії випадкам коронавірусної інфекції.


Всі ці масштабні заходи проводяться в умовах, коли Збройні Сили України є ключовим елементом стримування триваючої російської агресії і забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux